Wereldkampioen Ganna wint tijdrit in Giro, Almeida behoudt roze
VALDOBBIADENE (ANP) - Wielrenner Filippo Ganna heeft ook de tweede tijdrit in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. Voor de 24-jarige Italiaan is het al de derde ritzege in deze Giro.
Ganna legde het heuvelachtige parcours tussen Conegliano en Valdobbiadene over 34,1 kilometer af in 42.40 minuten. De wereldkampioen tijdrijden was daarmee in de veertiende etappe bijna 26 seconden sneller dan zijn Australische ploeggenoot Rohan Dennis bij Ineos-Grenadiers. De Amerikaan Brandon McNulty was op 1.09 minuut derde.
João Almeida heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement licht uitgebouwd. De Portugese rozetruidrager van Deceuninck - Quick-Step was met 44.11 minuten bijna 16 seconden sneller dan Wilco Kelderman die met 44.27 minuten als negende eindigde.
Kelderman
Kelderman begint zondag aan de lastige bergetappe met 56 seconden achterstand op Almeida. De kopman van Sunweb pakte wel tijd op de meeste andere klassementsrenners. De Spanjaard Pello Bilbao staat derde op 2.11 minuten van de Portugees. McNulty klom door de goede tijdrit naar de vierde plaats op 2.23, voor Vincenzo Nibali (2.30), Rafal Majka (2.33) en Domenico Pozzovivo (2.33). Jakob Fuglsang heeft al 4.08 minuten achterstand op het roze.
De vijftiende etappe van zondag is een bergrit met aankomst in Piancavallo na een beklimming van 14,3 kilometer van de eerste categorie.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
20 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
1 uur geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
5 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
5 uur geleden