Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Ganna wint tijdrit in Giro, Almeida behoudt roze

Wereldkampioen Ganna wint tijdrit in Giro, Almeida behoudt roze

VALDOBBIADENE (ANP) - Wielrenner Filippo Ganna heeft ook de tweede tijdrit in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. Voor de 24-jarige Italiaan is het al de derde ritzege in deze Giro.

Ganna legde het heuvelachtige parcours tussen Conegliano en Valdobbiadene over 34,1 kilometer af in 42.40 minuten. De wereldkampioen tijdrijden was daarmee in de veertiende etappe bijna 26 seconden sneller dan zijn Australische ploeggenoot Rohan Dennis bij Ineos-Grenadiers. De Amerikaan Brandon McNulty was op 1.09 minuut derde.

João Almeida heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement licht uitgebouwd. De Portugese rozetruidrager van Deceuninck - Quick-Step was met 44.11 minuten bijna 16 seconden sneller dan Wilco Kelderman die met 44.27 minuten als negende eindigde.

Kelderman

Kelderman begint zondag aan de lastige bergetappe met 56 seconden achterstand op Almeida. De kopman van Sunweb pakte wel tijd op de meeste andere klassementsrenners. De Spanjaard Pello Bilbao staat derde op 2.11 minuten van de Portugees. McNulty klom door de goede tijdrit naar de vierde plaats op 2.23, voor Vincenzo Nibali (2.30), Rafal Majka (2.33) en Domenico Pozzovivo (2.33). Jakob Fuglsang heeft al 4.08 minuten achterstand op het roze.

De vijftiende etappe van zondag is een bergrit met aankomst in Piancavallo na een beklimming van 14,3 kilometer van de eerste categorie.

Meer uit Sport

Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

31 minuten geleden
Recordbedrag aan prijzengeld op EK atletiek 2028

LAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.

45 minuten geleden
Skiër Hirscher na acht maanden weer op de sneeuw in Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.

2 uur geleden
Verstappen wil bij Grote Prijs Azerbeidzjan 'momentum' vasthouden

BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.

6 uur geleden
Verstappen heeft Hadjar terug als teamgenoot bij GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.

7 uur geleden
Fenix-Premier Tech haalt wereldkampioene tijdrijden bij beloften

MONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.

8 uur geleden
Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

9 uur geleden