
Wereldkampioen Ganna wint tijdrit in Giro, Almeida behoudt roze
VALDOBBIADENE (ANP) - Wielrenner Filippo Ganna heeft ook de tweede tijdrit in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. Voor de 24-jarige Italiaan is het al de derde ritzege in deze Giro.
Ganna legde het heuvelachtige parcours tussen Conegliano en Valdobbiadene over 34,1 kilometer af in 42.40 minuten. De wereldkampioen tijdrijden was daarmee in de veertiende etappe bijna 26 seconden sneller dan zijn Australische ploeggenoot Rohan Dennis bij Ineos-Grenadiers. De Amerikaan Brandon McNulty was op 1.09 minuut derde.
João Almeida heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement licht uitgebouwd. De Portugese rozetruidrager van Deceuninck - Quick-Step was met 44.11 minuten bijna 16 seconden sneller dan Wilco Kelderman die met 44.27 minuten als negende eindigde.
Kelderman
Kelderman begint zondag aan de lastige bergetappe met 56 seconden achterstand op Almeida. De kopman van Sunweb pakte wel tijd op de meeste andere klassementsrenners. De Spanjaard Pello Bilbao staat derde op 2.11 minuten van de Portugees. McNulty klom door de goede tijdrit naar de vierde plaats op 2.23, voor Vincenzo Nibali (2.30), Rafal Majka (2.33) en Domenico Pozzovivo (2.33). Jakob Fuglsang heeft al 4.08 minuten achterstand op het roze.
De vijftiende etappe van zondag is een bergrit met aankomst in Piancavallo na een beklimming van 14,3 kilometer van de eerste categorie.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
22 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
23 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden