Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Frankrijk verslaat Spanje in finale Nations League

Wereldkampioen Frankrijk verslaat Spanje in finale Nations League

MILAAN (ANP) - Frankrijk heeft in Milaan de tweede editie van de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen was in de finale met 2-1 te sterk voor Spanje, dat sinds de Europese titel in 2012 wacht op een nieuwe hoofdprijs.

Na een teleurstellend uur voetbal, waarin beide ploegen elkaar goed in evenwicht hielden, verliep het laatste halfuur opwindend. Mikel Oyarzabal brak de ban in de 64e minuut namens Spanje, maar kort daarna maakte Karim Benzema alweer gelijk. Kylian Mbappé zorgde in de tachtigste minuut met een technisch hoogstandje voor de Franse triomf.

Frankrijk opende sterk, maar wist het overwicht in de beginfase niet uit te drukken in de stand. Na 10 minuten kwam Spanje beter in de wedstrijd. Met verzorgd voetbal werd Frankrijk teruggedrongen, maar uitgespeelde kansen bleven uit tot aan de rust. Ook de wereldkampioen, die het vooral van de snelle omschakeling van verdediging naar aanval moest hebben, kwam niet in scoringspositie. De Franse verdediger Raphaël Varane moest vlak voor de rust geblesseerd naar de kant. Dayot Upamecano was zijn vervanger.

Tot leven

Ook na de pauze bleken beide ploegen aan elkaar gewaagd en waren kansen schaars. De Franse sterspeler Mbappé trachtte wel openingen in de Spaanse afweer te forceren, maar had weinig succes met zijn individuele acties. Bij Spanje kon aanvaller Ferran Torres, die in de halve eindstrijd Europees kampioen Italië met twee treffers velde (2-1), niet in stelling worden gebracht.

Na ruim een uur kwam de finale eindelijk echt tot leven. Theo Hernandez zorgde namens Frankrijk voor het eerste vuurwerk met een schot dat via de onderkant van de lat afketste. In de Spaanse tegenaanval kwam Oyarzabal tot scoren. Hij profiteerde van zwak verdedigingswerk van Upamecano en klopte doelman Hugo Lloris in de verre hoek, 0-1.

Amper 2 minuten later was het alweer gelijk. Benzema scoorde met een fraaie draaibal in de bovenhoek, 1-1. Mbappé miste daarna eerst nog een paar kansen voordat hij op koelbloedige wijze Frankrijk op voorsprong bracht: 2-1. Doelman Lloris voorkwam daarna in de hectische slotfase met twee fraaie reddingen een verlenging.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

3 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

5 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

5 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

6 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

10 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

17 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

17 uur geleden