Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Frankrijk verslaat Spanje in finale Nations League

Wereldkampioen Frankrijk verslaat Spanje in finale Nations League

MILAAN (ANP) - Frankrijk heeft in Milaan de tweede editie van de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen was in de finale met 2-1 te sterk voor Spanje, dat sinds de Europese titel in 2012 wacht op een nieuwe hoofdprijs.

Na een teleurstellend uur voetbal, waarin beide ploegen elkaar goed in evenwicht hielden, verliep het laatste halfuur opwindend. Mikel Oyarzabal brak de ban in de 64e minuut namens Spanje, maar kort daarna maakte Karim Benzema alweer gelijk. Kylian Mbappé zorgde in de tachtigste minuut met een technisch hoogstandje voor de Franse triomf.

Frankrijk opende sterk, maar wist het overwicht in de beginfase niet uit te drukken in de stand. Na 10 minuten kwam Spanje beter in de wedstrijd. Met verzorgd voetbal werd Frankrijk teruggedrongen, maar uitgespeelde kansen bleven uit tot aan de rust. Ook de wereldkampioen, die het vooral van de snelle omschakeling van verdediging naar aanval moest hebben, kwam niet in scoringspositie. De Franse verdediger Raphaël Varane moest vlak voor de rust geblesseerd naar de kant. Dayot Upamecano was zijn vervanger.

Tot leven

Ook na de pauze bleken beide ploegen aan elkaar gewaagd en waren kansen schaars. De Franse sterspeler Mbappé trachtte wel openingen in de Spaanse afweer te forceren, maar had weinig succes met zijn individuele acties. Bij Spanje kon aanvaller Ferran Torres, die in de halve eindstrijd Europees kampioen Italië met twee treffers velde (2-1), niet in stelling worden gebracht.

Na ruim een uur kwam de finale eindelijk echt tot leven. Theo Hernandez zorgde namens Frankrijk voor het eerste vuurwerk met een schot dat via de onderkant van de lat afketste. In de Spaanse tegenaanval kwam Oyarzabal tot scoren. Hij profiteerde van zwak verdedigingswerk van Upamecano en klopte doelman Hugo Lloris in de verre hoek, 0-1.

Amper 2 minuten later was het alweer gelijk. Benzema scoorde met een fraaie draaibal in de bovenhoek, 1-1. Mbappé miste daarna eerst nog een paar kansen voordat hij op koelbloedige wijze Frankrijk op voorsprong bracht: 2-1. Doelman Lloris voorkwam daarna in de hectische slotfase met twee fraaie reddingen een verlenging.

Meer uit Voetbal

Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

2 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

2 uur geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

3 uur geleden
Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

15 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

15 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

18 uur geleden