Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Frankrijk verslaat Spanje in finale Nations League

Wereldkampioen Frankrijk verslaat Spanje in finale Nations League

MILAAN (ANP) - Frankrijk heeft in Milaan de tweede editie van de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen was in de finale met 2-1 te sterk voor Spanje, dat sinds de Europese titel in 2012 wacht op een nieuwe hoofdprijs.

Na een teleurstellend uur voetbal, waarin beide ploegen elkaar goed in evenwicht hielden, verliep het laatste halfuur opwindend. Mikel Oyarzabal brak de ban in de 64e minuut namens Spanje, maar kort daarna maakte Karim Benzema alweer gelijk. Kylian Mbappé zorgde in de tachtigste minuut met een technisch hoogstandje voor de Franse triomf.

Frankrijk opende sterk, maar wist het overwicht in de beginfase niet uit te drukken in de stand. Na 10 minuten kwam Spanje beter in de wedstrijd. Met verzorgd voetbal werd Frankrijk teruggedrongen, maar uitgespeelde kansen bleven uit tot aan de rust. Ook de wereldkampioen, die het vooral van de snelle omschakeling van verdediging naar aanval moest hebben, kwam niet in scoringspositie. De Franse verdediger Raphaël Varane moest vlak voor de rust geblesseerd naar de kant. Dayot Upamecano was zijn vervanger.

Tot leven

Ook na de pauze bleken beide ploegen aan elkaar gewaagd en waren kansen schaars. De Franse sterspeler Mbappé trachtte wel openingen in de Spaanse afweer te forceren, maar had weinig succes met zijn individuele acties. Bij Spanje kon aanvaller Ferran Torres, die in de halve eindstrijd Europees kampioen Italië met twee treffers velde (2-1), niet in stelling worden gebracht.

Na ruim een uur kwam de finale eindelijk echt tot leven. Theo Hernandez zorgde namens Frankrijk voor het eerste vuurwerk met een schot dat via de onderkant van de lat afketste. In de Spaanse tegenaanval kwam Oyarzabal tot scoren. Hij profiteerde van zwak verdedigingswerk van Upamecano en klopte doelman Hugo Lloris in de verre hoek, 0-1.

Amper 2 minuten later was het alweer gelijk. Benzema scoorde met een fraaie draaibal in de bovenhoek, 1-1. Mbappé miste daarna eerst nog een paar kansen voordat hij op koelbloedige wijze Frankrijk op voorsprong bracht: 2-1. Doelman Lloris voorkwam daarna in de hectische slotfase met twee fraaie reddingen een verlenging.

Meer uit Voetbal

Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

1 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

1 uur geleden
Spits Kramer (RKC) zet na 18 seizoenen punt achter profvoetbal

WAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.

1 uur geleden
Raphinha gaat tekeer tegen arbitrage: Barcelona is bestolen

MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.

3 uur geleden
WK voetbal in gevaar voor geblesseerde Franse spits Ekitike

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.

3 uur geleden
Slot betreurt het missen van de vele kansen door Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."

3 uur geleden
Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

9 uur geleden