Wereldkampioen Evenepoel veilt regenboogtrui voor Pieters
BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel veilt een gesigneerde regenboogtrui voor Amy Pieters. De 22-jarige renner van Quick-Step - Alpha Vinyl veroverde in september bij de WK in Australiƫ met een indrukwekkende solo het goud in de wegwedstrijd. Evenepoel hoopt nu een bijdrage te kunnen leveren aan de revalidatie van Pieters.
"Ik ben erg gelukkig met mijn wielerjaar 2022 en dat ik gezond ben en geen zware averij heb opgelopen", zegt Evenepoel. "Helaas geldt dat niet voor iedereen. Ik leef erg mee met Amy Pieters, die vorig jaar op 23 december zo hard is gevallen. Ik hoop op een mooie opbrengst van deze trui en dat we hiermee een heel klein beetje mogen bijdragen aan de middelen om Amy een goede revalidatie te bieden."
De Nederlandse wielrenster kwam bijna een jaar geleden in Spanje ten val tijdens een trainingsrit. Pieters liep ernstig hersenletsel op en lag vier maanden in coma. De 31-jarige dochter van oud-baanbondscoach Peter Pieters volgt nu een revalidatietraject. Omdat de behandelingen duur zijn, hebben familie, vrienden en de ploeg van Pieters afgelopen zomer een crowdfundingsactie opgezet om geld op te halen. Evenepoel hoopt daar ook een bijdrage aan te leveren door een regenboogtrui te veilen. Onder anderen Tom Dumoulin, Marianne Vos, Mathieu van der Poel en Robert Gesink hebben eveneens wieleritems ter beschikking gesteld voor de veiling, die op 23 december eindigt.
In de laatste update van de familie Pieters over het herstel van de Nederlands kampioene van 2021 staat dat ze nog niet kan praten, maar wel weer wat stukjes kan lopen.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
6 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
19 uur geleden