Wereldkampioen Evenepoel veilt regenboogtrui voor Pieters
BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel veilt een gesigneerde regenboogtrui voor Amy Pieters. De 22-jarige renner van Quick-Step - Alpha Vinyl veroverde in september bij de WK in Australië met een indrukwekkende solo het goud in de wegwedstrijd. Evenepoel hoopt nu een bijdrage te kunnen leveren aan de revalidatie van Pieters.
"Ik ben erg gelukkig met mijn wielerjaar 2022 en dat ik gezond ben en geen zware averij heb opgelopen", zegt Evenepoel. "Helaas geldt dat niet voor iedereen. Ik leef erg mee met Amy Pieters, die vorig jaar op 23 december zo hard is gevallen. Ik hoop op een mooie opbrengst van deze trui en dat we hiermee een heel klein beetje mogen bijdragen aan de middelen om Amy een goede revalidatie te bieden."
De Nederlandse wielrenster kwam bijna een jaar geleden in Spanje ten val tijdens een trainingsrit. Pieters liep ernstig hersenletsel op en lag vier maanden in coma. De 31-jarige dochter van oud-baanbondscoach Peter Pieters volgt nu een revalidatietraject. Omdat de behandelingen duur zijn, hebben familie, vrienden en de ploeg van Pieters afgelopen zomer een crowdfundingsactie opgezet om geld op te halen. Evenepoel hoopt daar ook een bijdrage aan te leveren door een regenboogtrui te veilen. Onder anderen Tom Dumoulin, Marianne Vos, Mathieu van der Poel en Robert Gesink hebben eveneens wieleritems ter beschikking gesteld voor de veiling, die op 23 december eindigt.
In de laatste update van de familie Pieters over het herstel van de Nederlands kampioene van 2021 staat dat ze nog niet kan praten, maar wel weer wat stukjes kan lopen.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
32 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
9 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden