Wereldkampioen Bagnaia wint eerste sprintrace in MotoGP
PORTIMÃO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia heeft de eerste sprintrace in het nieuwe seizoen van de MotoGP gewonnen. De wereldkampioen was op het circuit van Portimão op zijn Ducati net iets sneller dan de Spanjaard Jorge Martín die ook op de Ducati rijdt. De Spaanse Honda-coureur Marc Márquez eindigde als derde.
Márquez was vanaf poleposition gestart in de allereerste sprintrace die hoort bij de Grote Prijs van Portugal, maar raakte die koppositie al snel kwijt aan Bagnaia. In een spannende race was het daarna Martín die op zijn Ducati lang de leiding had. Pas in de laatste ronde pakte de 26-jarige Italiaan de koppositie weer terug van de Spanjaard en gaf die niet meer uit handen. Márquez die eerder was teruggevallen naar de vijfde positie nam met een knappe inhaalactie de derde plaats terug voor de Australiër Jack Miller.
De organisatie van de MotoGP heeft voor dit seizoen sprintraces geïntroduceerd. Bij iedere grand prix wordt op zaterdag eerst een korte race verreden. Daarin zijn voor de eerste negen coureurs WK-punten te verdienen. De poleposition voor de Grote Prijs van zondag wordt bepaald door de kwalificatie. Daarin start Marqueź om 16.00 uur op pole.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
14 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
18 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
20 uur geleden