Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Bagnaia wint eerste sprintrace in MotoGP

Wereldkampioen Bagnaia wint eerste sprintrace in MotoGP

PORTIMÃO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia heeft de eerste sprintrace in het nieuwe seizoen van de MotoGP gewonnen. De wereldkampioen was op het circuit van Portimão op zijn Ducati net iets sneller dan de Spanjaard Jorge Martín die ook op de Ducati rijdt. De Spaanse Honda-coureur Marc Márquez eindigde als derde.

Márquez was vanaf poleposition gestart in de allereerste sprintrace die hoort bij de Grote Prijs van Portugal, maar raakte die koppositie al snel kwijt aan Bagnaia. In een spannende race was het daarna Martín die op zijn Ducati lang de leiding had. Pas in de laatste ronde pakte de 26-jarige Italiaan de koppositie weer terug van de Spanjaard en gaf die niet meer uit handen. Márquez die eerder was teruggevallen naar de vijfde positie nam met een knappe inhaalactie de derde plaats terug voor de Australiër Jack Miller.

De organisatie van de MotoGP heeft voor dit seizoen sprintraces geïntroduceerd. Bij iedere grand prix wordt op zaterdag eerst een korte race verreden. Daarin zijn voor de eerste negen coureurs WK-punten te verdienen. De poleposition voor de Grote Prijs van zondag wordt bepaald door de kwalificatie. Daarin start Marqueź om 16.00 uur op pole.

Meer uit Sport

Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

16 minuten geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

1 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

13 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

15 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

17 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

20 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

21 uur geleden