Wereldkampioen Bagnaia ook in sprintrace TT Assen oppermachtig
ASSEN (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft na de kwalificatie ook de sprintrace van de TT van Assen gewonnen. De van poleposition gestarte wereldkampioen bleef zijn Spaanse rivaal Jorge Martín de hele race voor en verkleinde zo zijn achterstand op de leider in het klassement met 3 punten. Maverick Viñales uit Spanje werd derde.
Marc Márquez, de Spaanse nummer 3 van de WK-stand, ging al in de tweede ronde onderuit en moest opgeven. Zijn landgenoten Martín en Viñales hadden niet de snelheid om de Italiaan Bagnaia van zijn tweede sprintracezege op rij af te houden. De titelverdediger van Ducati won eerder deze maand de sprintrace in eigen land.
Bagnaia, die vorig jaar in de sprintrace in Assen nog tweede werd achter zijn landgenoot Marco Bezzecchi, pakt door de zege 12 punten. Martín krijgt 9 punten en heeft nu nog een voorsprong van 15 punten.
De hoofdrace in Assen volgt zondag.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
1 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
3 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
3 uur geleden