Wereldkampioen Bagnaia ook in sprintrace TT Assen oppermachtig
ASSEN (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft na de kwalificatie ook de sprintrace van de TT van Assen gewonnen. De van poleposition gestarte wereldkampioen bleef zijn Spaanse rivaal Jorge Martín de hele race voor en verkleinde zo zijn achterstand op de leider in het klassement met 3 punten. Maverick Viñales uit Spanje werd derde.
Marc Márquez, de Spaanse nummer 3 van de WK-stand, ging al in de tweede ronde onderuit en moest opgeven. Zijn landgenoten Martín en Viñales hadden niet de snelheid om de Italiaan Bagnaia van zijn tweede sprintracezege op rij af te houden. De titelverdediger van Ducati won eerder deze maand de sprintrace in eigen land.
Bagnaia, die vorig jaar in de sprintrace in Assen nog tweede werd achter zijn landgenoot Marco Bezzecchi, pakt door de zege 12 punten. Martín krijgt 9 punten en heeft nu nog een voorsprong van 15 punten.
De hoofdrace in Assen volgt zondag.
Meer uit Sport
SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
41 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
15 uur geleden