Wereldkampioen Bagnaia ook in sprintrace TT Assen oppermachtig
ASSEN (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft na de kwalificatie ook de sprintrace van de TT van Assen gewonnen. De van poleposition gestarte wereldkampioen bleef zijn Spaanse rivaal Jorge Martín de hele race voor en verkleinde zo zijn achterstand op de leider in het klassement met 3 punten. Maverick Viñales uit Spanje werd derde.
Marc Márquez, de Spaanse nummer 3 van de WK-stand, ging al in de tweede ronde onderuit en moest opgeven. Zijn landgenoten Martín en Viñales hadden niet de snelheid om de Italiaan Bagnaia van zijn tweede sprintracezege op rij af te houden. De titelverdediger van Ducati won eerder deze maand de sprintrace in eigen land.
Bagnaia, die vorig jaar in de sprintrace in Assen nog tweede werd achter zijn landgenoot Marco Bezzecchi, pakt door de zege 12 punten. Martín krijgt 9 punten en heeft nu nog een voorsprong van 15 punten.
De hoofdrace in Assen volgt zondag.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geleden