Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioen Alaphilippe wil meer genieten van regenboogtrui

Wereldkampioen Alaphilippe wil meer genieten van regenboogtrui

CALPE (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe begint gerijpt aan het nieuwe seizoen. De 29-jarige blikvanger van Quick Step-Alpha Vinyl voelt zich bevoorrecht dat hij voor het tweede opeenvolgende jaar als wereldkampioen de regenboogtrui mag dragen in het peloton. Bovendien heeft het vaderschap hem veranderd.

"Het was heel mooi om die trui een jaar te dragen en ik voel me enorm vereerd dat ik dat opnieuw mag doen in 2022", liet Alaphilippe in het Spaanse trainingskamp van zijn Belgische formatie weten. "Doordat ik die regenboogtrui al een jaar om de schouders had, weet ik ook wat me te wachten staat. Ik wil er nu meer van genieten. Ik heb niet meer die grote drang om me altijd en overal te willen bewijzen. Ik weet nu intussen dat je niet overal 100 procent kan zijn en dat ik leer te aanvaarden."

Alaphilippe werd in juni vorig jaar vader. Na het afgelopen seizoen probeerde hij zoveel mogelijk tijd vrij te maken voor zijn gezin. "Ik heb echt het hoofd even leeggemaakt deze winter", zei hij. "Ik heb genoten van mijn rol als vader. Het leven is veranderd, je kijkt anders naar de dingen en het is gemakkelijker om sommige zaken op de tweede plaats te zetten. Maar dat neemt niet weg dat ik nog altijd enorm gemotiveerd ben om te koersen en ik heb me grote doelen gesteld. Maar ik moet niet altijd overal meedoen om de zege."

Alaphilippe start zijn wedstrijdseizoen in de Ronde van de Provence (10-13 februari). Daarna gaat hij naar de Faun-Ardèche Classic (26/2) en de Drome Classic (27/02). Zijn eerste mikpunt is de Strade Bianche, die hij won in 2019, en daarna neemt hij deel aan Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo. Zijn grote doel van de eerste seizoenshelft is Luik-Bastenaken-Luik waar hij al een paar keer dicht bij de zege was. Daarna werkt Alaphilippe toe naar de Ronde van Frankrijk. "Ik mik in de Tour op ritwinst, niet op een klassement", besloot hij.

Meer uit Sport

Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

8 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

13 uur geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

14 uur geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

15 uur geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

19 uur geleden
EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

1 dag geleden