Wereldkampioen Alaphilippe wil meer genieten van regenboogtrui
CALPE (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe begint gerijpt aan het nieuwe seizoen. De 29-jarige blikvanger van Quick Step-Alpha Vinyl voelt zich bevoorrecht dat hij voor het tweede opeenvolgende jaar als wereldkampioen de regenboogtrui mag dragen in het peloton. Bovendien heeft het vaderschap hem veranderd.
"Het was heel mooi om die trui een jaar te dragen en ik voel me enorm vereerd dat ik dat opnieuw mag doen in 2022", liet Alaphilippe in het Spaanse trainingskamp van zijn Belgische formatie weten. "Doordat ik die regenboogtrui al een jaar om de schouders had, weet ik ook wat me te wachten staat. Ik wil er nu meer van genieten. Ik heb niet meer die grote drang om me altijd en overal te willen bewijzen. Ik weet nu intussen dat je niet overal 100 procent kan zijn en dat ik leer te aanvaarden."
Alaphilippe werd in juni vorig jaar vader. Na het afgelopen seizoen probeerde hij zoveel mogelijk tijd vrij te maken voor zijn gezin. "Ik heb echt het hoofd even leeggemaakt deze winter", zei hij. "Ik heb genoten van mijn rol als vader. Het leven is veranderd, je kijkt anders naar de dingen en het is gemakkelijker om sommige zaken op de tweede plaats te zetten. Maar dat neemt niet weg dat ik nog altijd enorm gemotiveerd ben om te koersen en ik heb me grote doelen gesteld. Maar ik moet niet altijd overal meedoen om de zege."
Alaphilippe start zijn wedstrijdseizoen in de Ronde van de Provence (10-13 februari). Daarna gaat hij naar de Faun-Ardèche Classic (26/2) en de Drome Classic (27/02). Zijn eerste mikpunt is de Strade Bianche, die hij won in 2019, en daarna neemt hij deel aan Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo. Zijn grote doel van de eerste seizoenshelft is Luik-Bastenaken-Luik waar hij al een paar keer dicht bij de zege was. Daarna werkt Alaphilippe toe naar de Ronde van Frankrijk. "Ik mik in de Tour op ritwinst, niet op een klassement", besloot hij.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
13 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
13 uur geleden