Wereldkampioen Alaphilippe wil meer genieten van regenboogtrui
CALPE (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe begint gerijpt aan het nieuwe seizoen. De 29-jarige blikvanger van Quick Step-Alpha Vinyl voelt zich bevoorrecht dat hij voor het tweede opeenvolgende jaar als wereldkampioen de regenboogtrui mag dragen in het peloton. Bovendien heeft het vaderschap hem veranderd.
"Het was heel mooi om die trui een jaar te dragen en ik voel me enorm vereerd dat ik dat opnieuw mag doen in 2022", liet Alaphilippe in het Spaanse trainingskamp van zijn Belgische formatie weten. "Doordat ik die regenboogtrui al een jaar om de schouders had, weet ik ook wat me te wachten staat. Ik wil er nu meer van genieten. Ik heb niet meer die grote drang om me altijd en overal te willen bewijzen. Ik weet nu intussen dat je niet overal 100 procent kan zijn en dat ik leer te aanvaarden."
Alaphilippe werd in juni vorig jaar vader. Na het afgelopen seizoen probeerde hij zoveel mogelijk tijd vrij te maken voor zijn gezin. "Ik heb echt het hoofd even leeggemaakt deze winter", zei hij. "Ik heb genoten van mijn rol als vader. Het leven is veranderd, je kijkt anders naar de dingen en het is gemakkelijker om sommige zaken op de tweede plaats te zetten. Maar dat neemt niet weg dat ik nog altijd enorm gemotiveerd ben om te koersen en ik heb me grote doelen gesteld. Maar ik moet niet altijd overal meedoen om de zege."
Alaphilippe start zijn wedstrijdseizoen in de Ronde van de Provence (10-13 februari). Daarna gaat hij naar de Faun-Ardèche Classic (26/2) en de Drome Classic (27/02). Zijn eerste mikpunt is de Strade Bianche, die hij won in 2019, en daarna neemt hij deel aan Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo. Zijn grote doel van de eerste seizoenshelft is Luik-Bastenaken-Luik waar hij al een paar keer dicht bij de zege was. Daarna werkt Alaphilippe toe naar de Ronde van Frankrijk. "Ik mik in de Tour op ritwinst, niet op een klassement", besloot hij.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
51 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
5 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden