Wereldkampioen Alaphilippe debuteert zaterdag in 'Omloop'
GENT (ANP) - Wereldkampioen Julian Alaphilippe maakt zaterdag zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad. De Franse wielrenner behoort tot de zeven renners die namens Deceuninck - Quick-Step in Gent aan de start staan, onder wie ook Zdenek Stybar, de winnaar van 2019. Alaphilippe deed nog nooit mee aan de Belgische openingsklassieker.
Het is voor de 28-jarige Fransman een terugkeer op de kasseien. In oktober kwam Alaphilippe ten val tijdens de Ronde van Vlaanderen, terwijl hij voorop reed met Mathieu van der Poel en Wout van Aert. De wereldkampioen botste op een langzaam rijdende motor en ging onderuit. Hij liep daarbij onder meer breukjes in zijn rechterhand op.
De Fransman maakte deze maand zijn rentree in de Ronde van de Provence. Alaphilippe eindigde als tweede in het klassement achter de Colombiaan Iván Ramiro Sosa.
De 'Omloop' gaat over iets meer 200 kilometer en eindigt in Ninove. Een dag later is met Kuurne-Brussel-Kuurne de tweede wedstrijd van het Belgische openingsweekeinde. Alaphilippe doet daar niet aan mee.
Meer uit Sport
ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpolovrouwen hebben ook hun vierde wedstrijd in de World Cup gewonnen. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis was in Alexandroupolis nipt te sterk voor gastland Griekenland: 11-10. De periodestanden waren 3-3 3-1 4-3 1-3.
4 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is er niet gerust op dat de olympische bobsleebaan voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Italië op tijd klaar is. Dat melden vertegenwoordigers van de sportkoepel na een tweedaagse inspectie in Cortina d'Ampezzo. Het rodelen en skeleton zijn op dezelfde baan.
5 uur geledenVARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook het tweede groepsduel op het WK gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in de Arena Varazdin met 37-32 te sterk voor Noord-Macedonië. Oranje had eerder in de week al in Kroatië met 40-23 van Guinee gewonnen. Nederland speelt zondag de laatste groepswedstrijd van Groep D tegen Hongarije.
5 uur geledenSHUBAYTAH (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft voor het tweede jaar op rij het podium behaald in de Dakar Rally. De 22-jarige Harskamper eindigde na twaalf klassementsproeven in de woestijn van Saudi-Arabië als tweede. Dat was een plek hoger dan vorig jaar, toen hij derde werd. De eindzege ging voor het tweede jaar op rij naar de Tsjech Martin Macik.
12 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt tot het einde van het seizoen verdediger Mats Rots van FC Twente. De 18-jarige jeugdinternational speelde eerder in de gezamenlijke jeugdopleiding van beide clubs.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de Australian Open. De 37-jarige Serviër, die op jacht is naar zijn elfde titel in Melbourne, versloeg de Tsjech Tomas Machac in drie sets: 6-1 6-4 6-4.
13 uur geledenDRESDEN (ANP) - Xandra Velzeboer slaat na de 500 meter ook de 1000 meter over bij de EK shorttrack in Dresden. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg doet dat "uit voorzorg", laat de schaatsbond KNSB weten. Zoë Deltrap zal haar vervangen.
15 uur geleden