Wereldkampioen 100 meter Kerley mist finale 200 meter
EUGENE (ANP) - De finale van de 200 meter op de WK atletiek in Eugene moet het doen zonder de wereldkampioen op de 100 meter. De Amerikaan Fred Kerley werd uitgeschakeld in de halve finales. Hij eindigde als zesde in zijn heat in een tijd van 20,68.
Kerley leek zich te blesseren op het laatste stuk. "Ik voelde een kleine kramp, maar het gaat wel", zei de 27-jarige sprinter direct na de race. "Ik ben niet geblesseerd en zal de 4x100 estafette wel kunnen lopen."
Alsnog plaatsten drie Amerikanen zich als snelsten voor de finale op donderdag. Titelverdediger Noah Lyles klokte 19,62, de 18-jarige Erriyon Knighton liep 19,77 en Kenneth Bednarek noteerde 19,84.
Bij de vrouwen maakten de Jamaicanen hun favorietenstatus waar. Shericka Jackson, die zilver won op de 100 meter, liep met 21,67 de snelste 200 meter. Shelly-Ann Fraser-Pryce, die in Eugene voor de vijfde keer de wereldtitel veroverde op de 100 meter, zette met 21,82 de tweede tijd neer.
De Braziliaan Alison dos Santos won in een kampioenschapsrecord van 46,29 het goud op de 400 meter horden. De Noorse olympisch kampioen en wereldrecordhouder Karsten Warholm kwam na 300 meter als eerste de bocht uit richting finish, maar stortte op de laatste meters in en kwam pas als zevende over de meet in 48,42.
De Australische Eleanor Patterson won de wereldtitel bij het hoogspringen met 2,02 meter. De Sloveen Kristjan Ceh won het goud bij het discuswerpen met 71,13.
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
23 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
23 uur geleden