Wereldkampioen 100 meter Kerley mist finale 200 meter
EUGENE (ANP) - De finale van de 200 meter op de WK atletiek in Eugene moet het doen zonder de wereldkampioen op de 100 meter. De Amerikaan Fred Kerley werd uitgeschakeld in de halve finales. Hij eindigde als zesde in zijn heat in een tijd van 20,68.
Kerley leek zich te blesseren op het laatste stuk. "Ik voelde een kleine kramp, maar het gaat wel", zei de 27-jarige sprinter direct na de race. "Ik ben niet geblesseerd en zal de 4x100 estafette wel kunnen lopen."
Alsnog plaatsten drie Amerikanen zich als snelsten voor de finale op donderdag. Titelverdediger Noah Lyles klokte 19,62, de 18-jarige Erriyon Knighton liep 19,77 en Kenneth Bednarek noteerde 19,84.
Bij de vrouwen maakten de Jamaicanen hun favorietenstatus waar. Shericka Jackson, die zilver won op de 100 meter, liep met 21,67 de snelste 200 meter. Shelly-Ann Fraser-Pryce, die in Eugene voor de vijfde keer de wereldtitel veroverde op de 100 meter, zette met 21,82 de tweede tijd neer.
De Braziliaan Alison dos Santos won in een kampioenschapsrecord van 46,29 het goud op de 400 meter horden. De Noorse olympisch kampioen en wereldrecordhouder Karsten Warholm kwam na 300 meter als eerste de bocht uit richting finish, maar stortte op de laatste meters in en kwam pas als zevende over de meet in 48,42.
De Australische Eleanor Patterson won de wereldtitel bij het hoogspringen met 2,02 meter. De Sloveen Kristjan Ceh won het goud bij het discuswerpen met 71,13.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
11 uur geleden