
Wereldhavendagen Rotterdam in september geannuleerd
ROTTERDAM (ANP) - De 43e editie van de Wereldhavendagen in Rotterdam gaat niet door. Het maritieme evenement stond gepland op 4, 5 en 6 september en viel daarmee net buiten het verbod op grote evenementen dat tot 1 september geldt. Toch heeft de organisatie besloten het te annuleren.
De Stichting Wereldhavendagen noemt het niet realistisch om een groot publieksevenement in september te laten plaatsvinden met inachtneming van de beperkingen, zoals het houden van 1,5 meter afstand van elkaar. De vorige editie trok 345.000 bezoekers naar Rotterdam.
"De organisatie streeft er echter wel naar om ook in 2020 de Rotterdamse haven traditiegetrouw in het zonnetje te kunnen zetten," zegt Sabine Bruijnincx, directeur van de Stichting Wereldhavendagen. "Hoe dat eruit kan komen te zien, beraden we ons momenteel over. We streven ernaar om voor eind mei duidelijkheid te geven."
Meer uit Binnenland
BASEL (ANP) - De optredens van de halve finale van het Eurovisie Songfestival zijn maandagavond gelekt op X. Ook het optreden van de Nederlandse inzending Claude staat online.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft door een rekenfout tientallen miljoenen euro's te veel uitgekeerd aan de provincies. Het betreft het deel van de motorrijtuigenbelasting dat naar de provincies gaat. "We voeren constructieve gesprekken met de provincies over hoe we dit op een goede en praktische manier kunnen oplossen", aldus een woordvoerder van de Belastingdienst. Volgens hem gaat het om enkele tientallen miljoenen euro's.
16 minuten geledenOUDE PEKELA (ANP) - In de omgeving van de hennepverwerker in Oude Pekela waar sinds maandagavond een grote brand woedt, is geen asbest gevonden. Dat meldt de veiligheidsregio. Er zijn wel roetdeeltjes vrijgekomen, maar daarin is geen asbest aangetroffen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gebruikte vorig jaar bij ruim 36.000 incidenten geweld, ongeveer even vaak als in het jaar ervoor. De inzet van een vuurwapen door agenten daalde ten opzichte van eerdere jaren, meldt de politie dinsdag.
3 uur geledenOUDE PEKELA (ANP) - Een scholencomplex in Oude Pekela blijft dinsdag dicht door de grote brand die sinds maandagavond woedt bij een hennepverwerker in de Groningse plaats. Volgens de gemeente zijn er op het terrein van het complex asdeeltjes gevonden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door de wegafsluiting van de A12 tussen Veenendaal en Utrecht is het dinsdagochtend druk op de omleidingsroutes. Ook maandagochtend zorgde dat daar al voor drukte.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver en acteur Paul Haenen is deze zomer te zien in een nieuw toneelstuk over de actuele Nederlandse politiek. In het stuk Pieter komt ook! gaan de coalitiepartners van het kabinet-Schoof op heidag. Haenen vertolkt zelf de rol van premier Dick Schoof, maakte hij dinsdag aan het ANP bekend.
4 uur geleden