Wereldhave en Flow Traders kelderen op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Vastgoedfonds Wereldhave en beursintermediair Flow Traders gingen vrijdag in de uitverkoop op het Damrak na tegenvallende handelsberichten van beide bedrijven. De Europese beurzen lieten kleine minnen zien. Beleggers namen wat gas terug na de sterke opmars in de afgelopen dagen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 617,61 punten. De hoofdindex stevent af op een weekwinst van zo'n 4,8 procent. De MidKap verloor 0,4 procent tot 961,58 punten. Londen en Frankfurt daalden tot 0,3 procent. Parijs won een fractie.
Wereldhave (min 10 procent) was hekkensluiter in de MidKap. Het vastgoedbedrijf gaat zijn winkelcentra ombouwen tot wat het 'Full Service Centers' noemt. Het bedrijf trekt tussen de 300 miljoen en 350 miljoen euro voor de ombouw en gaat voor iets meer dan 1 miljard euro aan bezittingen afstoten. Wereldhave zag de afgelopen tijd zijn resultaten teruglopen door onder meer leegstand als gevolg van faillissementen van winkelketens.
Flow Traders
Flow Traders volgde met een verlies van 7 procent. De beursintermediair kampte afgelopen jaar met een verminderde handelsactiviteit en zag de handelsinkomsten en winst stevig terugvallen. Grootste daler in de AEX was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 1,4 procent. Staalconcern ArcelorMittal zette de opmars voort en ging aan kop met een winst van 0,7 procent.
Het Finse Nokia en het Zweedse Ericsson stegen rond 4 procent na berichten dat de Amerikaanse overheid mogelijk controlerende belangen wil nemen in de Europese makers van netwerkapparatuur om de concurrentie met het Chinese Huawei aan te gaan.
Koersen
Credit Suisse zakte 3,5 procent in Zürich. Topman Tidjane Thiam stapt op vanwege het spionageschandaal, waarbij de Zwitserse bank privé-detectives inhuurde om een topbestuurder te volgen die naar concurrent UBS was overgestapt. In Parijs won L'Oréal 3,7 procent. Het Franse cosmeticamerk kende in 2019 zijn beste jaar in meer dan een decennium.
De euro was 1,0966 dollar waard tegen 1,0980 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 50,88 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 54,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BANGKOK (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar waarschijnlijk beduidend harder dan gedacht. Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat in nieuwe ramingen ook zijn prognose voor Duitsland en de wereldeconomie als geheel heeft verhoogd. Volgens IMF-hoofdeconoom Silvana Tenreyro laat de wereldeconomie veerkracht zien na de grote verstoring van de energiemarkten door de uitbraak van de oorlog tegen Iran begin dit jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
8 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
10 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
11 uur geleden