Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldhave en Flow Traders kelderen op Damrak

Wereldhave en Flow Traders kelderen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Vastgoedfonds Wereldhave en beursintermediair Flow Traders gingen vrijdag in de uitverkoop op het Damrak na tegenvallende handelsberichten van beide bedrijven. De Europese beurzen lieten kleine minnen zien. Beleggers namen wat gas terug na de sterke opmars in de afgelopen dagen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 617,61 punten. De hoofdindex stevent af op een weekwinst van zo'n 4,8 procent. De MidKap verloor 0,4 procent tot 961,58 punten. Londen en Frankfurt daalden tot 0,3 procent. Parijs won een fractie.

Wereldhave (min 10 procent) was hekkensluiter in de MidKap. Het vastgoedbedrijf gaat zijn winkelcentra ombouwen tot wat het 'Full Service Centers' noemt. Het bedrijf trekt tussen de 300 miljoen en 350 miljoen euro voor de ombouw en gaat voor iets meer dan 1 miljard euro aan bezittingen afstoten. Wereldhave zag de afgelopen tijd zijn resultaten teruglopen door onder meer leegstand als gevolg van faillissementen van winkelketens.

Flow Traders

Flow Traders volgde met een verlies van 7 procent. De beursintermediair kampte afgelopen jaar met een verminderde handelsactiviteit en zag de handelsinkomsten en winst stevig terugvallen. Grootste daler in de AEX was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 1,4 procent. Staalconcern ArcelorMittal zette de opmars voort en ging aan kop met een winst van 0,7 procent.

Het Finse Nokia en het Zweedse Ericsson stegen rond 4 procent na berichten dat de Amerikaanse overheid mogelijk controlerende belangen wil nemen in de Europese makers van netwerkapparatuur om de concurrentie met het Chinese Huawei aan te gaan.

Koersen

Credit Suisse zakte 3,5 procent in Zürich. Topman Tidjane Thiam stapt op vanwege het spionageschandaal, waarbij de Zwitserse bank privé-detectives inhuurde om een topbestuurder te volgen die naar concurrent UBS was overgestapt. In Parijs won L'Oréal 3,7 procent. Het Franse cosmeticamerk kende in 2019 zijn beste jaar in meer dan een decennium.

De euro was 1,0966 dollar waard tegen 1,0980 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 50,88 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 54,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

PostNL bezorgt minder pakketjes, vooral minder uit Azië

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft in de eerste helft van het jaar minder pakketjes bezorgd. Volgens de onderneming is dat mede het gevolg van zwakke consumentenbestedingen. Daarbij zakte het internationale volume, vooral van Aziatische webshops, met bijna 15 procent.

5 minuten geleden
Grootste productiestijging Nederlandse industrie in jaren

ZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie groeide in juli in het hoogste tempo sinds februari 2022. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Verder bleven Nederlandse fabrikanten last houden van het conflict in het Midden-Oosten, dat de toeleveringsketens verstoorde en kosten verder onder druk zette.

7 minuten geleden
Detailhandel zet bijna 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juni meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,9 procent, na een stijging van 3,4 procent in mei. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,5 procent hoger dan een jaar geleden.

47 minuten geleden
Bloomberg: oliekartel OPEC+ eens over verhoging productiequota

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.

19 uur geleden
Staking cabinepersoneel bij Canadese vliegmaatschappij WestJet

CALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.

19 uur geleden
Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

1 dag geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

1 dag geleden