Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldhave en Flow Traders kelderen op Damrak

Wereldhave en Flow Traders kelderen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Vastgoedfonds Wereldhave en beursintermediair Flow Traders gingen vrijdag in de uitverkoop op het Damrak na tegenvallende handelsberichten van beide bedrijven. De Europese beurzen lieten kleine minnen zien. Beleggers namen wat gas terug na de sterke opmars in de afgelopen dagen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 617,61 punten. De hoofdindex stevent af op een weekwinst van zo'n 4,8 procent. De MidKap verloor 0,4 procent tot 961,58 punten. Londen en Frankfurt daalden tot 0,3 procent. Parijs won een fractie.

Wereldhave (min 10 procent) was hekkensluiter in de MidKap. Het vastgoedbedrijf gaat zijn winkelcentra ombouwen tot wat het 'Full Service Centers' noemt. Het bedrijf trekt tussen de 300 miljoen en 350 miljoen euro voor de ombouw en gaat voor iets meer dan 1 miljard euro aan bezittingen afstoten. Wereldhave zag de afgelopen tijd zijn resultaten teruglopen door onder meer leegstand als gevolg van faillissementen van winkelketens.

Flow Traders

Flow Traders volgde met een verlies van 7 procent. De beursintermediair kampte afgelopen jaar met een verminderde handelsactiviteit en zag de handelsinkomsten en winst stevig terugvallen. Grootste daler in de AEX was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 1,4 procent. Staalconcern ArcelorMittal zette de opmars voort en ging aan kop met een winst van 0,7 procent.

Het Finse Nokia en het Zweedse Ericsson stegen rond 4 procent na berichten dat de Amerikaanse overheid mogelijk controlerende belangen wil nemen in de Europese makers van netwerkapparatuur om de concurrentie met het Chinese Huawei aan te gaan.

Koersen

Credit Suisse zakte 3,5 procent in Zürich. Topman Tidjane Thiam stapt op vanwege het spionageschandaal, waarbij de Zwitserse bank privé-detectives inhuurde om een topbestuurder te volgen die naar concurrent UBS was overgestapt. In Parijs won L'Oréal 3,7 procent. Het Franse cosmeticamerk kende in 2019 zijn beste jaar in meer dan een decennium.

De euro was 1,0966 dollar waard tegen 1,0980 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 50,88 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 54,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

5 minuten geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

9 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

11 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

11 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

13 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

14 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

15 uur geleden