Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldgezondheidsorganisatie verwacht meer apenpokkengevallen

Wereldgezondheidsorganisatie verwacht meer apenpokkengevallen

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie gaat ervan uit dat meer gevallen van het apenpokkenvirus opduiken, nu in landen extra gecontroleerd wordt op aanwezigheid van het virus. Volgens de WHO is het virus inmiddels vastgesteld in zeker twaalf landen waar de apenpokken doorgaans niet voorkomen. Bij de organisatie zijn in totaal 92 gevallen bekend en nog eens 28 vermoedelijke gevallen.

Volgens de gezondheidsorganisatie lopen personen die in nauw contact stonden met besmette mensen die al symptomen hadden de meeste risico. Het gaat dan bijvoorbeeld om hulpverleners. Zij moeten adequaat geïnformeerd worden, zegt de WHO, om zo de uitbraak te stoppen. Ook zegt de VN-organisatie binnen enkele dagen met extra adviezen te komen.

De landen waar het virus volgens de WHO is vastgesteld zijn Nederland, België, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië, Portugal, Spanje, Zweden, Canada, de Verenigde Staten en Australië. Maar ook Israël en Zwitserland hebben inmiddels gevallen gerapporteerd. Volgens de WHO zijn onder de patiënten relatief veel mannen die seks hebben met andere mannen.

De omvang van de uitbraak wordt "duidelijker en duidelijker", schrijft de Belgische viroloog Marc Van Ranst op Twitter. "Dit is met apenpokkenvirussen nog nooit gezien." Hij meldde zaterdag dat in België het virus bij een vierde persoon is vastgesteld.

Ook deze besmetting heeft volgens Van Ranst net als de andere drie een link naar het internationale homofestival Darklands, dat eerder deze maand plaatsvond in Antwerpen. "Het is belangrijk dat iedereen die aanwezig was op het Darklands-festival waakzaam blijft voor eventuele symptomen", waarschuwt hij.

In Nederland is het apenpokkenvirus bij twee mensen vastgesteld. Het virus is op advies van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) aangemerkt als A-ziekte, wat betekent dat artsen verplicht zijn besmettingen of vermoedens daarvan direct te melden.

Het apenpokkenvirus komt normaal gesproken alleen voor in West- en Midden-Afrika.

Meer uit Buitenland

Internationale kritiek na zware Russische aanval op Kyiv

KYIV (ANP) - Internationaal zwelt de kritiek aan na de zware Russische aanval op steden in Oekraïne. De Amerikaanse gezant Keith Kellogg schreef op X dat daardoor de vrede in gevaar komt die president Trump nastreeft. Ook deelde hij foto's van de verwoestingen.

1 uur geleden
NAVO-chef Rutte sprak EU-kopstukken na aanval op ambassade Kyiv

WÜRZBURG (ANP/RTR) - NAVO-topman Mark Rutte heeft contact opgenomen met EU-kopstukken nu nieuwe, zware Russische bombardementen ook de EU-ambassade in Kyiv hebben getroffen. Hij sprak naar eigen zeggen donderdagochtend met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en met buitenlandchef Kaja Kallas.

2 uur geleden
VK ontbiedt Russische ambassadeur na aanval op Kyiv

LONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Russische ambassadeur ontboden na de zware luchtaanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Onder meer een gebouw van een Britse overheidsorganisatie liep schade op.

2 uur geleden
VN verwijten Israël dat mensen verdwijnen bij voedseldistributie

GENÈVE/ROME (ANP/AFP) - De VN stellen dat mensen bij de schaarse voedseldistributiepunten in de Gazastrook "gedwongen verdwijnen". Dit zeggen deskundigen die voor het bureau van de Verenigde Naties voor Mensenrechten werkzaam zijn. De groep vraagt in een verklaring Israël een einde te maken aan deze "gruwelijke misdaad" en de verantwoordelijken te vervolgen.

3 uur geleden
Krant: tweede vrouw beschuldigt topaanklager ICC van wangedrag

DEN HAAG (ANP) - Hoofdaanklager Karim Khan van het Internationaal Strafhof (ICC) wordt door een tweede vrouw beschuldigd van seksueel wangedrag, schrijft The Guardian. De vrouw heeft volgens de krant een verklaring afgelegd bij het VN-kantoor dat beschuldigingen tegen de prominente jurist onderzoekt.

3 uur geleden
Kranten: Russische drones bespioneren NAVO-vrachtroutes Duitsland

BERLIJN (ANP) - Russische drones bespioneren in Duitsland aanvoerroutes van de NAVO, zeggen bronnen tegen The New York Times en WirtschaftsWoche. Zo weet het Russische leger wat het aan westerse hulp in Oekraïne tegenover zich heeft en kan Rusland desgewenst sabotage plegen.

4 uur geleden
EU ontbiedt Russische delegatie in Brussel om aanval op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Russische delegatie in Brussel ontboden na een aanval op Kyiv waarbij ook een gebouw van de EU-missie is beschadigd. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.

4 uur geleden