Wereldgezondheidsorganisatie gaat eenzaamheid aanpakken
GENÈVE (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gaat eenzaamheid aanpakken omdat het slecht is voor de gezondheid. De instantie onderzoekt hoe sociale contacten kunnen worden bevorderd als bijdrage aan een goede gezondheid. De WHO heeft hiervoor een commissie in het leven geroepen.
Mensen zonder sterk sociaal contact lopen een hoger risico op beroertes, angststoornissen, dementie, depressie en zelfmoord, zegt WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het risico op vroegtijdig overlijden is voor eenzame mensen even hoog als, of hoger dan het risico op overlijden door tabaksgebruik, obesitas of luchtvervuiling.
Sociaal isolement komt niet alleen voor bij oudere mensen in rijke landen, ziet de WHO. Mensen van alle leeftijden in veel landen lijden onder het feit dat ze weinig contact hebben, bijvoorbeeld met vrienden en verwanten. Volgens onderzoeken heeft wereldwijd 5 tot 15 procent van de adolescenten ermee te maken en een kwart van de ouderen. Deze schattingen zijn waarschijnlijk nog te laag, stellen wetenschappers.
De commissie ontwikkelt plannen over hoe sociaal contact kan worden bevorderd. Ze analyseert ook de invloed van goede sociale banden op de economische en sociale ontwikkeling van samenlevingen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
3 uur geledenDEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.
3 uur geleden