Wereldgezondheidsorganisatie gaat eenzaamheid aanpakken
GENÈVE (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gaat eenzaamheid aanpakken omdat het slecht is voor de gezondheid. De instantie onderzoekt hoe sociale contacten kunnen worden bevorderd als bijdrage aan een goede gezondheid. De WHO heeft hiervoor een commissie in het leven geroepen.
Mensen zonder sterk sociaal contact lopen een hoger risico op beroertes, angststoornissen, dementie, depressie en zelfmoord, zegt WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het risico op vroegtijdig overlijden is voor eenzame mensen even hoog als, of hoger dan het risico op overlijden door tabaksgebruik, obesitas of luchtvervuiling.
Sociaal isolement komt niet alleen voor bij oudere mensen in rijke landen, ziet de WHO. Mensen van alle leeftijden in veel landen lijden onder het feit dat ze weinig contact hebben, bijvoorbeeld met vrienden en verwanten. Volgens onderzoeken heeft wereldwijd 5 tot 15 procent van de adolescenten ermee te maken en een kwart van de ouderen. Deze schattingen zijn waarschijnlijk nog te laag, stellen wetenschappers.
De commissie ontwikkelt plannen over hoe sociaal contact kan worden bevorderd. Ze analyseert ook de invloed van goede sociale banden op de economische en sociale ontwikkeling van samenlevingen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
2 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
10 uur geleden