Wereldgezondheidsorganisatie gaat eenzaamheid aanpakken
GENÈVE (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gaat eenzaamheid aanpakken omdat het slecht is voor de gezondheid. De instantie onderzoekt hoe sociale contacten kunnen worden bevorderd als bijdrage aan een goede gezondheid. De WHO heeft hiervoor een commissie in het leven geroepen.
Mensen zonder sterk sociaal contact lopen een hoger risico op beroertes, angststoornissen, dementie, depressie en zelfmoord, zegt WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het risico op vroegtijdig overlijden is voor eenzame mensen even hoog als, of hoger dan het risico op overlijden door tabaksgebruik, obesitas of luchtvervuiling.
Sociaal isolement komt niet alleen voor bij oudere mensen in rijke landen, ziet de WHO. Mensen van alle leeftijden in veel landen lijden onder het feit dat ze weinig contact hebben, bijvoorbeeld met vrienden en verwanten. Volgens onderzoeken heeft wereldwijd 5 tot 15 procent van de adolescenten ermee te maken en een kwart van de ouderen. Deze schattingen zijn waarschijnlijk nog te laag, stellen wetenschappers.
De commissie ontwikkelt plannen over hoe sociaal contact kan worden bevorderd. Ze analyseert ook de invloed van goede sociale banden op de economische en sociale ontwikkeling van samenlevingen.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De Flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de Flotilla bevinden zich ook meerdere Nederlanders.
24 minuten geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
54 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
1 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
12 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
14 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
15 uur geleden