Wereldgezondheidsorganisatie: dit jaar 40 procent gevaccineerd
BERLIJN (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) houdt vast aan haar doelstelling dat eind dit jaar 40 procent van de wereldbevolking is gevaccineerd tegen het coronavirus. De rijke landen moeten dan wel een stapje terug doen en meer vaccins overlaten aan de armere landen, vindt WHO-boos Tedros: "Dit doel is haalbaar".
"De pandemie eindigt als de wereld besluit er een einde aan te maken", zei Tedros op de zogenoemde Wereldgezondheidstop in Berlijn, die zondag begon. Maar hij waarschuwde dat "geen enkel land de pandemie los van de rest van de wereld kan beëindigen".
Nog steeds worden er bijna 50.000 coronadoden per week geregistreerd. "De pandemie is nog lang niet voorbij", benadrukte Tedros. Landen die al een vaccinatiegraad van minstens 40 procent hebben gehaald, zoals de twintig grootste economieën, zouden voorrang moeten geven aan het VN-vaccinprogramma Covax of het Afrikaanse initiatief Avat als het gaat om de levering van vaccins.
De top in Berlijn, die ook digitaal is en dinsdag afloopt, wil onder meer lessen trekken uit de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
5 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
6 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
11 uur geleden