Wereldgezondheidsorganisatie betreurt stopzetting steun VS
NEW YORK/GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) betreurt het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de geldkraan dicht te draaien. WHO-baas Tedros noemt de Verenigde Staten een langdurige en gulle vriend, "en we hopen dat dit ook zo zal blijven".
Trump zette de jaarlijkse Amerikaanse bijdrage - omgerekend een kleine 370 miljoen euro - tijdelijk stop omdat hij vindt dat de VN-organisatie de coronapandemie niet goed heeft aangepakt. De VS zijn de grootste WHO-donor. Tedros zegt te bekijken hoe eventuele financiële gaten kunnen worden gedicht.
Trump is niet de enige met kritiek op de WHO. Op de petitiewebsite change.org loopt een handtekeningenactie om Tedros weg te krijgen. Die is inmiddels door bijna 1 miljoen mensen ondertekend.
De Democraten in het Amerikaanse parlement kondigen ondertussen verzet aan tegen het besluit van Trump, melden Amerikaanse media. Voorzitter Pelosi van het Huis van Afgevaardigden vindt de stap van de president gevaarlijk en onwettig. Het besluit zal snel worden aangevochten, liet ze weten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
4 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
5 uur geleden