Wereldgezondheidsorganisatie betreurt stopzetting steun VS
NEW YORK/GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) betreurt het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de geldkraan dicht te draaien. WHO-baas Tedros noemt de Verenigde Staten een langdurige en gulle vriend, "en we hopen dat dit ook zo zal blijven".
Trump zette de jaarlijkse Amerikaanse bijdrage - omgerekend een kleine 370 miljoen euro - tijdelijk stop omdat hij vindt dat de VN-organisatie de coronapandemie niet goed heeft aangepakt. De VS zijn de grootste WHO-donor. Tedros zegt te bekijken hoe eventuele financiële gaten kunnen worden gedicht.
Trump is niet de enige met kritiek op de WHO. Op de petitiewebsite change.org loopt een handtekeningenactie om Tedros weg te krijgen. Die is inmiddels door bijna 1 miljoen mensen ondertekend.
De Democraten in het Amerikaanse parlement kondigen ondertussen verzet aan tegen het besluit van Trump, melden Amerikaanse media. Voorzitter Pelosi van het Huis van Afgevaardigden vindt de stap van de president gevaarlijk en onwettig. Het besluit zal snel worden aangevochten, liet ze weten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
8 uur geleden