Wereldbekerzege schaatsster Schouten met baanrecord op 3000 m
HEERENVEEN (ANP) - Marathonschaatsster Irene Schouten is dit seizoen op de langebaan in de vorm van haar leven. De 28-jarige kopvrouw van Team Zaanlander veroverde in Thialf haar eerste gouden medaille in het wereldbekercircuit op een reguliere afstand. Ze schreef met een fraai baanrecord van 3.57,15 minuten de 3000 meter op haar naam. Dat was tevens voor haar een persoonlijk record.
Antoinette de Jong, die eind december in Heerenveen nog op 3.57,32 uitkwam, moest met zilver genoegen in een tijd van 3.58,52. Joy Beune eindigde als derde in een persoonlijk record van 3.58,90.
Schouten zegevierde zaterdag in Thialf ook al op de massastart. Ze behaalde vorig weekeinde verrassend zilver in het eindklassement van de EK allround. Aan het begin van het seizoen veroverde Schouten de Nederlandse titel op de 3000 en 5000 meter.
In de B-divisie eindigde Melissa Wijfje als tweede (4.03,00) achter de Noorse Ragne Wiklund (3.58,95).
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
16 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
16 uur geleden