Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbekerzege schaatser Roest met baanrecord op 5000 meter

Wereldbekerzege schaatser Roest met baanrecord op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest heeft bij de wereldbeker in Heerenveen met een indrukwekkend baanrecord van 6.05,14 minuten de 5000 meter gewonnen. De 25-jarige schaatser van Jumbo-Visma zette daarmee een officieus wereldrecord neer op een laaglandbaan. Niemand in het lege Thialf kon maar enigszins in zijn buurt komen.

Sven Kramer, drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, pakte zilver met een tijd van 6.11,80. Dat was voor hem zijn beste seizoenstijd. Hij was net iets sneller dan de Rus Sergei Trofimov, die met 6.11,94 brons behaalde. Jorrit Bergsma kwam met 6.14,83 op de vijfde plek uit.

Voor Roest was het zijn zevende wereldbekerzege op de 5000 meter. Ter vergelijking: zijn 34-jarige ploeggenoot Kramer staat op 34 overwinningen in de wereldbeker op deze afstand. Roest won dit seizoen tot dusver al zijn races op de 5000 meter. Eind december verbeterde hij met een tijd van 6.08,21 in Thialf ook al het baanrecord.

In de B-divisie reed Marcel Bosker in kwartetvorm, met vier rijders in de baan, de tweede tijd (6.09,71). Hij was een fractie langzamer dan de Noor Hallgeir Engebraten (6.09,21). Marwin Talsma eindigde met een persoonlijk record van 6.13,18 als vierde.

Meer uit Sport

Schilder wint goud, maar denkt dat ze nog steeds de slechtste is

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.

1 uur geleden
Weer brons voor gemengde estafetteploeg op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.

1 uur geleden
Abdi Ali met zesde plaats beste Nederlander in finale 5000 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.

2 uur geleden
Derde EK-goud Schilder bij kogelstoten, weer zilver Van Klinken

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.

3 uur geleden
Steenbergen als snelste naar finale van koningsnummer op EK

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).

5 uur geleden
Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

10 uur geleden
Atlete Van Klinken met 'sterretjesgezicht' weer op medaillejacht

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.

10 uur geleden