Wereldbekerstatus Jumping Amsterdam verlengd
AMSTERDAM (ANP) - Jumping Amsterdam behoort nog zeker tot het seizoen 2023-2024 tot de wereldbekercyclus springen. Wereldpaardensportbond FEI heeft de afgelopen winter verkregen status nu al verlengd met drie jaar. Amsterdam had al een wereldbekerwedstrijd voor dressuurruiters.
"We zijn trots op het vertrouwen van de FEI. Jumping Amsterdam heeft de afgelopen editie bewezen dat beide wereldbekers in de RAI thuishoren. Het is dan ook fantastisch dat onze sportieve ambitie op deze wijze een structureel karakter krijgt", reageerde Irene Verheul, sportief directeur van Jumping Amsterdam.
Afgelopen januari keerde de wereldbekerkwalificatie voor springruiters na enkele jaren afwezigheid terug in Nederland. Jumping Amsterdam kreeg de zekerheid voor drie jaar, die nu dus met eenzelfde periode is verlengd. De dressuurruiters reden al jaren een wereldbekerwedstrijd in de RAI. In februari maakt de FEI bekend of ook die wedstrijd na 2020 nog in Amsterdam plaatsvindt. De komende editie is van 23 tot en met 26 januari.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
16 minuten geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
20 uur geleden