Wereldbekergoud voor shorttrackster Xandra Velzeboer op 500 meter
BEIJING (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de wereldbekerwedstrijden shorttrack van Beijing het goud gepakt op de tweede 500 meter. De regerend wereldkampioene op de 500 en 1000 meter hield haar landgenote Selma Poutsma van haar eerste wereldbekergoud af. Het brons ging naar thuisrijdster Fan Kexin.
Michelle Velzeboer, de derde Nederlandse in de finale, had een bijna-val in de eerste ronde en kwam niet verder dan de vierde plaats. In Beijing werden dit weekeinde twee 500 meters verreden. De eerste werd zaterdag gewonnen door de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold. Yara van Kerkhof werd in die finale vijfde.
Xandra Velzeboer, zaterdag al goed voor brons op de 1500 meter, won eerder dit seizoen al het goud op de 500 meter in Montreal. Daar was Jens van 't Wout succesvol op de 1000 meter. In Beijing mazzelde hij op die afstand in de halve finales. Samen met de Zuid-Koreaan Jang Sungwoo eindigde Van 't Wout ex aequo als derde, met een snellere tijd dan de nummer 3 in de andere halve finale. Beiden mochten zodoende door naar de eindstrijd. In de finale ging hij aan kop rijdend onderuit en resteerde de vijfde plaats. Kay Huisman eindigde in de B-finale op de 500 meter op de tweede plaats.
Vierde plaats mannen
Na het succes zaterdag op de gemengde aflossing (Teun Boer, Van 't Wout, Poutsma en Xandra Velzeboer) won Nederland een dag later ook het goud op de aflossing bij de vrouwen. De zussen Velzeboer, Van Kerkhof en Poutsma hielden na 3000 meter Canada achter zich. Dat team liep tegen een penalty aan waardoor de andere medailles gingen naar Zuid-Korea (zilver) en Polen (brons). De Nederlandse shorttracksters zijn regerend wereld- en olympisch kampioene op het onderdeel.
De mannen eindigden als vierde op het afsluitende onderdeel nadat Van 't Wout in de slotronden onderuit ging. Het goud was voor Canada. Huisman, Boer en Itzhak de Laat waren de andere Nederlanders die in actie kwamen.
Brons Van 't Wout
Van 't Wout was zaterdag individueel nog goed geweest voor brons op de 500 meter.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
11 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
11 uur geleden