Wereldbekergoud voor shorttrackster Xandra Velzeboer op 500 meter
BEIJING (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de wereldbekerwedstrijden shorttrack van Beijing het goud gepakt op de tweede 500 meter. De regerend wereldkampioene op de 500 en 1000 meter hield haar landgenote Selma Poutsma van haar eerste wereldbekergoud af. Het brons ging naar thuisrijdster Fan Kexin.
Michelle Velzeboer, de derde Nederlandse in de finale, had een bijna-val in de eerste ronde en kwam niet verder dan de vierde plaats. In Beijing werden dit weekeinde twee 500 meters verreden. De eerste werd zaterdag gewonnen door de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold. Yara van Kerkhof werd in die finale vijfde.
Xandra Velzeboer, zaterdag al goed voor brons op de 1500 meter, won eerder dit seizoen al het goud op de 500 meter in Montreal. Daar was Jens van 't Wout succesvol op de 1000 meter. In Beijing mazzelde hij op die afstand in de halve finales. Samen met de Zuid-Koreaan Jang Sungwoo eindigde Van 't Wout ex aequo als derde, met een snellere tijd dan de nummer 3 in de andere halve finale. Beiden mochten zodoende door naar de eindstrijd. In de finale ging hij aan kop rijdend onderuit en resteerde de vijfde plaats. Kay Huisman eindigde in de B-finale op de 500 meter op de tweede plaats.
Vierde plaats mannen
Na het succes zaterdag op de gemengde aflossing (Teun Boer, Van 't Wout, Poutsma en Xandra Velzeboer) won Nederland een dag later ook het goud op de aflossing bij de vrouwen. De zussen Velzeboer, Van Kerkhof en Poutsma hielden na 3000 meter Canada achter zich. Dat team liep tegen een penalty aan waardoor de andere medailles gingen naar Zuid-Korea (zilver) en Polen (brons). De Nederlandse shorttracksters zijn regerend wereld- en olympisch kampioene op het onderdeel.
De mannen eindigden als vierde op het afsluitende onderdeel nadat Van 't Wout in de slotronden onderuit ging. Het goud was voor Canada. Huisman, Boer en Itzhak de Laat waren de andere Nederlanders die in actie kwamen.
Brons Van 't Wout
Van 't Wout was zaterdag individueel nog goed geweest voor brons op de 500 meter.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
3 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
3 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
4 uur geleden