Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbekergoud voor shorttrackster Xandra Velzeboer op 500 meter

Wereldbekergoud voor shorttrackster Xandra Velzeboer op 500 meter

BEIJING (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de wereldbekerwedstrijden shorttrack van Beijing het goud gepakt op de tweede 500 meter. De regerend wereldkampioene op de 500 en 1000 meter hield haar landgenote Selma Poutsma van haar eerste wereldbekergoud af. Het brons ging naar thuisrijdster Fan Kexin.

Michelle Velzeboer, de derde Nederlandse in de finale, had een bijna-val in de eerste ronde en kwam niet verder dan de vierde plaats. In Beijing werden dit weekeinde twee 500 meters verreden. De eerste werd zaterdag gewonnen door de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold. Yara van Kerkhof werd in die finale vijfde.

Xandra Velzeboer, zaterdag al goed voor brons op de 1500 meter, won eerder dit seizoen al het goud op de 500 meter in Montreal. Daar was Jens van 't Wout succesvol op de 1000 meter. In Beijing mazzelde hij op die afstand in de halve finales. Samen met de Zuid-Koreaan Jang Sungwoo eindigde Van 't Wout ex aequo als derde, met een snellere tijd dan de nummer 3 in de andere halve finale. Beiden mochten zodoende door naar de eindstrijd. In de finale ging hij aan kop rijdend onderuit en resteerde de vijfde plaats. Kay Huisman eindigde in de B-finale op de 500 meter op de tweede plaats.

Vierde plaats mannen

Na het succes zaterdag op de gemengde aflossing (Teun Boer, Van 't Wout, Poutsma en Xandra Velzeboer) won Nederland een dag later ook het goud op de aflossing bij de vrouwen. De zussen Velzeboer, Van Kerkhof en Poutsma hielden na 3000 meter Canada achter zich. Dat team liep tegen een penalty aan waardoor de andere medailles gingen naar Zuid-Korea (zilver) en Polen (brons). De Nederlandse shorttracksters zijn regerend wereld- en olympisch kampioene op het onderdeel.

De mannen eindigden als vierde op het afsluitende onderdeel nadat Van 't Wout in de slotronden onderuit ging. Het goud was voor Canada. Huisman, Boer en Itzhak de Laat waren de andere Nederlanders die in actie kwamen.

Brons Van 't Wout

Van 't Wout was zaterdag individueel nog goed geweest voor brons op de 500 meter.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

1 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

2 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

4 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

4 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

5 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

5 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

5 uur geleden