Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbeker voelt voor Shiffrin 'onwerkelijk' na mislukte Spelen

Wereldbeker voelt voor Shiffrin 'onwerkelijk' na mislukte Spelen

COURCHEVEL (ANP) - Voor skiester Mikaela Shiffrin voelt het winnen van de wereldbeker als de "meest onwaarschijnlijke titel" uit haar rijke carrière. Het was voor de 27-jarige Amerikaanse een seizoen van ups en downs. "De downs waren erg, erg zwaar; die behoorden tot de moeilijkste momenten van mijn leven", zei Shiffrin na haar tweede plaats op de super-G in Courchevel, waarmee ze de eindzege veiligstelde. "Dus het is heel speciaal om na deze moeilijke tijd de wereldbeker te winnen, misschien wel het grootste doel dat ik dit seizoen voor mezelf had."

De tweevoudig olympisch kampioene slaagde er vorige maand tijdens de Olympische Spelen in China niet in om een medaille te veroveren. Op alle zes onderdelen waar ze aan meedeed, eindigde ze naast het podium. Het waren moeilijke tijden voor de skiester, die op sociale media veel kritiek en beledigingen over zich heen kreeg van haar volgers vanwege de teleurstellende prestaties. "Steeds als ik een moeilijk moment heb, komen andere moeilijke momenten ook terug. Dan word ik zo depressief en wil ik gewoon naar huis."

Shiffrin miste vanwege een coronabesmetting een aantal wedstrijden in de wereldbeker. Desondanks kon ze donderdag voor de vierde keer de kristallen bol als winnares van de algemene wereldbeker in ontvangst nemen. Shiffrin boekte dit seizoen vijf wereldbekerzeges en voerde haar totaal op naar 74 overwinningen. Toch voelde de eindzege voor de gelauwerde skiester onwerkelijk, na de mislukte Spelen. "In sommige opzichten voelde het onmogelijk dat dit kon gebeuren."

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

4 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

4 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

4 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

5 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

5 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

19 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

20 uur geleden