Wereldbeker voelt voor Shiffrin 'onwerkelijk' na mislukte Spelen
COURCHEVEL (ANP) - Voor skiester Mikaela Shiffrin voelt het winnen van de wereldbeker als de "meest onwaarschijnlijke titel" uit haar rijke carrière. Het was voor de 27-jarige Amerikaanse een seizoen van ups en downs. "De downs waren erg, erg zwaar; die behoorden tot de moeilijkste momenten van mijn leven", zei Shiffrin na haar tweede plaats op de super-G in Courchevel, waarmee ze de eindzege veiligstelde. "Dus het is heel speciaal om na deze moeilijke tijd de wereldbeker te winnen, misschien wel het grootste doel dat ik dit seizoen voor mezelf had."
De tweevoudig olympisch kampioene slaagde er vorige maand tijdens de Olympische Spelen in China niet in om een medaille te veroveren. Op alle zes onderdelen waar ze aan meedeed, eindigde ze naast het podium. Het waren moeilijke tijden voor de skiester, die op sociale media veel kritiek en beledigingen over zich heen kreeg van haar volgers vanwege de teleurstellende prestaties. "Steeds als ik een moeilijk moment heb, komen andere moeilijke momenten ook terug. Dan word ik zo depressief en wil ik gewoon naar huis."
Shiffrin miste vanwege een coronabesmetting een aantal wedstrijden in de wereldbeker. Desondanks kon ze donderdag voor de vierde keer de kristallen bol als winnares van de algemene wereldbeker in ontvangst nemen. Shiffrin boekte dit seizoen vijf wereldbekerzeges en voerde haar totaal op naar 74 overwinningen. Toch voelde de eindzege voor de gelauwerde skiester onwerkelijk, na de mislukte Spelen. "In sommige opzichten voelde het onmogelijk dat dit kon gebeuren."
Meer uit Sport
BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
1 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
19 uur geleden