Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbeker voelt voor Shiffrin 'onwerkelijk' na mislukte Spelen

Wereldbeker voelt voor Shiffrin 'onwerkelijk' na mislukte Spelen

COURCHEVEL (ANP) - Voor skiester Mikaela Shiffrin voelt het winnen van de wereldbeker als de "meest onwaarschijnlijke titel" uit haar rijke carrière. Het was voor de 27-jarige Amerikaanse een seizoen van ups en downs. "De downs waren erg, erg zwaar; die behoorden tot de moeilijkste momenten van mijn leven", zei Shiffrin na haar tweede plaats op de super-G in Courchevel, waarmee ze de eindzege veiligstelde. "Dus het is heel speciaal om na deze moeilijke tijd de wereldbeker te winnen, misschien wel het grootste doel dat ik dit seizoen voor mezelf had."

De tweevoudig olympisch kampioene slaagde er vorige maand tijdens de Olympische Spelen in China niet in om een medaille te veroveren. Op alle zes onderdelen waar ze aan meedeed, eindigde ze naast het podium. Het waren moeilijke tijden voor de skiester, die op sociale media veel kritiek en beledigingen over zich heen kreeg van haar volgers vanwege de teleurstellende prestaties. "Steeds als ik een moeilijk moment heb, komen andere moeilijke momenten ook terug. Dan word ik zo depressief en wil ik gewoon naar huis."

Shiffrin miste vanwege een coronabesmetting een aantal wedstrijden in de wereldbeker. Desondanks kon ze donderdag voor de vierde keer de kristallen bol als winnares van de algemene wereldbeker in ontvangst nemen. Shiffrin boekte dit seizoen vijf wereldbekerzeges en voerde haar totaal op naar 74 overwinningen. Toch voelde de eindzege voor de gelauwerde skiester onwerkelijk, na de mislukte Spelen. "In sommige opzichten voelde het onmogelijk dat dit kon gebeuren."

Meer uit Sport

Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

4 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

5 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

7 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

16 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

18 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

19 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

22 uur geleden