Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbeker veldrijden breidt uit naar veertien crossen

Wereldbeker veldrijden breidt uit naar veertien crossen

DÜBENDORF (ANP) - De wereldbeker veldrijden breidt volgende winter uit van negen naar veertien crossen, in zeven verschillende landen. Nederland krijgt er een tweede wedstrijd in de toonaangevende reeks bij; naast Hoogerheide is dat Hulst in Zeeland. Het West-Brabantse Hoogerheide is op 24 januari 2021 weer de laatste van de cyclus. Voor de wereldbeker in Hulst is op de kalender 3 januari 2021 geprikt.

Het wereldbekerseizoen begint in het Amerikaanse Waterloo (Wisconsin) op 4 oktober. Daarna volgt een nieuwe cross in de Ierse hoofdstad Dublin. Tabor in Tsjechië is een oude bekende, maar Besançon in Frankrijk en Villars in Zwitserland zijn nieuw.

België is traditioneel met de meeste crossen vertegenwoordigd. Volgend seizoen zijn het er zeven, achtereenvolgens in Zonhoven, Overijse, Koksijde, Wachtebeke, Antwerpen, Namen en Diegem. Heusden-Zolder is afgevoerd uit de wereldbeker en zal volgend seizoen deel uitmaken van de reeks wedstrijden uit de Superprestige.

De Grote Prijs Adrie van der Poel in Hoogerheide is al jaren vaste waarde in de wereldbekercyclus. De Vestingcross in Hulst komt daar nu bij. De veldrit is dit jaar pas toe aan zijn vierde editie. Mathieu van der Poel won alle voorgaande drie crossen op de vestingwerken van het Zeeuwse stadje.

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

10 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

13 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

14 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

14 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

16 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 dag geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden