Wereldbeker super-G voor skiër Caviezel na afgelasting
KVITFJELL (ANP) - De Zwitserse skiër Mauro Caviezel heeft zonder op de piste te komen de wereldbeker op de super-G veroverd. De wedstrijd in het Noorse Kvitfjell werd zondag afgelast vanwege het slechte weer. Eerder was al bekend dat de wereldbekerfinales die over twee weken in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo zouden plaatsvinden vanwege het coronavirus niet doorgaan.
Caviezel stond drie punten voor op Vincent Kriechmayer, maar de Oostenrijker krijgt nu niet de kans die achterstand te overbruggen.
De 31-jarige Caviezel won nog nooit een wereldbekerwedstrijd, maar was dit seizoen wel de meest constante skiër op de super-G. Volgens databureau Gracenote is hij pas de derde skiër die de kristallen kogel op de super-G wint zonder een wedstrijd te winnen. Eerder lukte dat de Zwitser Pirmin Zurbriggen in het seizoen 1987/88 en diens landgenoot Franz Heinzer in 1990. Volgende week staan er nog een slalom en een reuzenslalom voor de mannen op het programma in het Sloveens Kransjka Gora.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
9 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden