Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank werkt aan steun van 3 miljard dollar voor Oekraïne

Wereldbank werkt aan steun van 3 miljard dollar voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank werkt aan een steunpakket voor Oekraïne van 3 miljard dollar, omgerekend 2,7 miljard euro. Daarvan moet minstens 350 miljoen dollar aan onmiddellijke steun worden vrijgemaakt.

Dat zei de Wereldbank in een gezamenlijke verklaring met het Internationaal Monetair Fonds (IMF). "We zijn diep geschokt en betreurd door de verwoesting die de oorlog in Oekraïne veroorzaakt voor mensen en de economie. Mensen worden gedood, verwond en gedwongen te vluchten, met enorme schade aan de infrastructuur van het land. We staan met het Oekraïense volk tijdens deze verschrikkelijke tijden", aldus de verklaring.

De Wereldbank stelt dat goedkeuring van het eerste deel van de noodhulp deze week zal worden voorgelegd aan het bestuur. Daarna moet er snel nog eens 200 miljoen dollar vrijkomen voor zorg en onderwijs in Oekraïne. Het IMF werkt ook aan extra financiële steun aan het land.

Wereldbank-president David Malpass en IMF-directeur Kristalina Georgieva schreven verder dat de wereldeconomie last krijgt van de crisis, omdat de grondstoffenprijzen verder worden aangejaagd, wat de inflatie harder stuwt. Die hoge inflatie treft volgens hen vooral armere mensen. Ook worden de financiële markten flink verstoord zolang het conflict duurt. De westerse sancties tegen Rusland hebben ook een aanzienlijke impact, aldus de Wereldbank en het IMF.

Meer uit Financieel

Voorstel: EU-budget moet 10 procent omhoog

BRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.

10 minuten geleden
AEX-index daalt na renteverlaging Fed en resultaten Oracle

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.

1 uur geleden
Overlevenden tyfoon Filipijnen in 2021 klagen Shell aan

LONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.

1 uur geleden
Elon Musk hint op beursgang ruimtevaartbedrijf SpaceX

AUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.

2 uur geleden
Woningen op Funda sneller verkocht in 2025

AMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.

2 uur geleden
AFM: beleggingsfraude loopt in de honderden miljoenen per jaar

AMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.

2 uur geleden
Loonverschil mannen en vrouwen in bedrijfsleven neemt verder af

DEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

4 uur geleden