Wereldbank werkt aan steun van 3 miljard dollar voor Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank werkt aan een steunpakket voor Oekraïne van 3 miljard dollar, omgerekend 2,7 miljard euro. Daarvan moet minstens 350 miljoen dollar aan onmiddellijke steun worden vrijgemaakt.
Dat zei de Wereldbank in een gezamenlijke verklaring met het Internationaal Monetair Fonds (IMF). "We zijn diep geschokt en betreurd door de verwoesting die de oorlog in Oekraïne veroorzaakt voor mensen en de economie. Mensen worden gedood, verwond en gedwongen te vluchten, met enorme schade aan de infrastructuur van het land. We staan met het Oekraïense volk tijdens deze verschrikkelijke tijden", aldus de verklaring.
De Wereldbank stelt dat goedkeuring van het eerste deel van de noodhulp deze week zal worden voorgelegd aan het bestuur. Daarna moet er snel nog eens 200 miljoen dollar vrijkomen voor zorg en onderwijs in Oekraïne. Het IMF werkt ook aan extra financiële steun aan het land.
Wereldbank-president David Malpass en IMF-directeur Kristalina Georgieva schreven verder dat de wereldeconomie last krijgt van de crisis, omdat de grondstoffenprijzen verder worden aangejaagd, wat de inflatie harder stuwt. Die hoge inflatie treft volgens hen vooral armere mensen. Ook worden de financiële markten flink verstoord zolang het conflict duurt. De westerse sancties tegen Rusland hebben ook een aanzienlijke impact, aldus de Wereldbank en het IMF.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
10 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
14 uur geleden