
Wereldbank: wederopbouw Syrië kost 216 miljard dollar
WASHINGTON (ANP) - De wederopbouw van Syrië gaat volgens de Wereldbank zo'n 216 miljard dollar (186 miljard euro) kosten. Dat is tien keer de omvang van de hele Syrische economie in 2024. Zonder internationale hulp redt Syrië dat niet, aldus de organisatie.
De Wereldbank schat de kosten tussen de 140 miljard en 345 miljard dollar, met 216 miljard als "behoudende beste inschatting". Voor de wederopbouw van woongebouwen is alleen al 75 miljard nodig, voor infrastructuur 83 miljard.
Veruit het meeste geld (ruim 64 miljard dollar) is volgens de Wereldbank nodig voor het gouvernement Aleppo. Daarna volgen Rif Dimashq, met als hoofdstad Damascus, en Homs.
Andere landen moeten Syrië volgens de Wereldbank helpen, gezien de staat van de economie. "Collectieve toezeggingen, een gecoördineerde aanpak en een veelomvattend, gestructureerd steunprogramma zijn essentieel om Syrië bij te staan op het pad naar herstel en ontwikkeling op lange termijn", aldus Midden-Oosten-chef Jean-Christophe Carret.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-ontbossingswet die nog een jaar zou worden uitgesteld, wordt met een half jaar minder uitgesteld. Dat meldt de Europese Commissie, nadat ze in september zei dat uitstel van een jaar nodig was om verwachte overbelasting van het IT-systeem te voorkomen. Wel voert de Commissie enkele vereenvoudigingen door.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de defensiebegroting voor dit jaar aangepast. Het budget is verhoogd met 324,7 miljard grivna (6,7 miljard euro), meldt persbureau Interfax.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen overgedragen aan het Rode Kruis, als onderdeel van een bestand met Hamas. Het totale aantal overleden Palestijnen dat is teruggekeerd naar Gaza, stijgt daarmee naar 165.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BELGA) - De Belgische oud-premier Alexander De Croo is voorgedragen als hoofd van het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP). Volgens persbureau Belga moet zijn benoeming nog worden goedgekeurd door het bestuur van UNDP en door de Algemene Vergadering van de VN, maar dat zouden formaliteiten zijn.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe rijbewijsregels in de Europese Unie. Zo zijn EU-rijbewijzen voor auto's en motoren straks vijftien jaar geldig. Ook komt er een nieuw digitaal rijbewijs. Dat vervangt niet het fysieke rijbewijs, maar beide zullen geldig zijn, hebben de parlementariërs vastgesteld.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is aangekomen in Israël. Hij komt daar om verder te praten over het wankele staakt-het-vuren in de Gazastrook en de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand, dat tot stand kwam via een Amerikaans twintigpuntenplan.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het is nog onduidelijk wanneer de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump elkaar opnieuw ontmoeten voor een gesprek over de oorlog in Oekraïne. Niemand heeft een datum genoemd, aldus het Kremlin.
4 uur geleden