Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank voorziet iets meer wereldwijde groei

Wereldbank voorziet iets meer wereldwijde groei

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Wereldbank is iets positiever geworden over de economische groei wereldwijd voor dit jaar. De financiële instelling gaat nu uit van een groei van 2 procent. In januari was de verwachting nog 1,7 procent.

De opwaartse bijstelling is volgens Wereldbank-president David Malpass vooral het het gevolg van verbeterde vooruitzichten voor China, na de lockdowns vanwege de coronapandemie. De Chinese economie groeit dit jaar naar verwachting met 5,1 procent.

Ontwikkelde economieën zoals de Verenigde Staten doen het ook iets beter dan waar de Wereldbank begin dit jaar vanuit ging. De schuldenlast van ontwikkelingslanden neemt dit jaar naar verwachting echter wel toe, aldus Malpass. Hij voorspelde ook dat de Russische economie in 2023 met 0,2 procent krimpt, een lichte verbetering ten opzichte van de voorspelling van min 0,7 procent in januari.

Meer uit Financieel

Amsterdam kritisch op investeringen Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.

9 minuten geleden
Media: moederbedrijf Kruidvat mogelijk naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.

28 minuten geleden
Huurders en corporaties voor maximale huurstijging van 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.

44 minuten geleden
AEX-index hard omlaag na terugkeer AI-zorgen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.

1 uur geleden
Picnic haalt bijna half miljard op voor groei in Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic heeft 430 miljoen euro opgehaald in een financieringsronde bij bestaande investeerders. Het grootste deel van dat bedrag is bestemd voor uitbreiding in Duitsland, waar Picnic onder meer wil investeren in distributiecentra.

1 uur geleden
Schiphol investeert 10 miljard, onder andere in nieuwe terminal

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil een nieuwe terminal bouwen, omdat de grootste luchthaven van het land te krap dreigt te worden voor het grote aantal passagiers. Het maakt deel uit van plannen waarbij het vliegveld tot 2035 een bedrag van 10 miljard euro investeert.

2 uur geleden
Bitcoin zakt naar laagste niveau sinds april

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is vrijdag gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld staat sinds het bereiken van een recordniveau van meer dan 126.000 dollar (ongeveer 109.000 euro) in oktober al onder druk. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder de 86.000 dollar.

2 uur geleden