Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank verhoogt groeiverwachtingen voor China

Wereldbank verhoogt groeiverwachtingen voor China

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Wereldbank heeft donderdag zijn voorspelling voor de economische groei van China in 2024 en 2025 naar boven bijgesteld. Wel waarschuwt 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking dat het geringe vertrouwen van Chinese huishoudens en bedrijven en aanhoudende problemen in de vastgoedsector volgend jaar blijven drukken op de op een na grootste economie van de wereld.

Voor dit jaar voorziet de Wereldbank nu 4,9 procent groei van de Chinese economie. Dat is iets hoger dan de plus van 4,8 procent waar bij de vorige raming in juni nog van werd uitgegaan.

Daarmee ligt de verwachting van de deskundigen min of meer in lijn met de prognose van de Chinese overheid zelf. Beijing heeft voor dit jaar een groeidoelstelling van "ongeveer 5 procent" gesteld.

Importheffingen VS

Volgend jaar zwakt de Chinese groei waarschijnlijk af tot 4,5 procent, denkt de Wereldbank. Dat is wel meer dan de eerdere voorspelling van 4,1 procent groei.

China dankt de opwaartse bijstellingen onder meer aan een opleving in de export. De vooruitzichten op dat vlak zijn evenwel door risico's omgeven. Als aankomend Amerikaans president Donald Trump volgend jaar de Amerikaanse importheffingen op Chinese goederen zou verhogen - zoals hij heeft aangekondigd - kan dat de groei belemmeren.

Meer uit Financieel

OpenAI-wetenschapper verwacht en hoopt vertraging ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.

3 minuten geleden
Duizenden medewerkers bij actie dinsdag, verwachten vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.

2 uur geleden
Winst voor AEX-index, bioplasticmaker Avantium meer waard

AMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

2 uur geleden
Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

3 uur geleden
Waterstanden Duitse Rijn zakken weer door aanhoudende droogte

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.

4 uur geleden
Fabriek Volkswagen wordt omgebouwd voor defensieproductie

OSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.

6 uur geleden
Jaguar Land Rover bevestigt verdwijnen van zo'n 4000 banen

GAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.

7 uur geleden