Wereldbank verhoogt groeiverwachtingen voor China
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Wereldbank heeft donderdag zijn voorspelling voor de economische groei van China in 2024 en 2025 naar boven bijgesteld. Wel waarschuwt 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking dat het geringe vertrouwen van Chinese huishoudens en bedrijven en aanhoudende problemen in de vastgoedsector volgend jaar blijven drukken op de op een na grootste economie van de wereld.
Voor dit jaar voorziet de Wereldbank nu 4,9 procent groei van de Chinese economie. Dat is iets hoger dan de plus van 4,8 procent waar bij de vorige raming in juni nog van werd uitgegaan.
Daarmee ligt de verwachting van de deskundigen min of meer in lijn met de prognose van de Chinese overheid zelf. Beijing heeft voor dit jaar een groeidoelstelling van "ongeveer 5 procent" gesteld.
Importheffingen VS
Volgend jaar zwakt de Chinese groei waarschijnlijk af tot 4,5 procent, denkt de Wereldbank. Dat is wel meer dan de eerdere voorspelling van 4,1 procent groei.
China dankt de opwaartse bijstellingen onder meer aan een opleving in de export. De vooruitzichten op dat vlak zijn evenwel door risico's omgeven. Als aankomend Amerikaans president Donald Trump volgend jaar de Amerikaanse importheffingen op Chinese goederen zou verhogen - zoals hij heeft aangekondigd - kan dat de groei belemmeren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
47 minuten geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
48 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
2 uur geledenMONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.
3 uur geleden