Wereldbank verhoogt groeiverwachtingen voor China
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Wereldbank heeft donderdag zijn voorspelling voor de economische groei van China in 2024 en 2025 naar boven bijgesteld. Wel waarschuwt 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking dat het geringe vertrouwen van Chinese huishoudens en bedrijven en aanhoudende problemen in de vastgoedsector volgend jaar blijven drukken op de op een na grootste economie van de wereld.
Voor dit jaar voorziet de Wereldbank nu 4,9 procent groei van de Chinese economie. Dat is iets hoger dan de plus van 4,8 procent waar bij de vorige raming in juni nog van werd uitgegaan.
Daarmee ligt de verwachting van de deskundigen min of meer in lijn met de prognose van de Chinese overheid zelf. Beijing heeft voor dit jaar een groeidoelstelling van "ongeveer 5 procent" gesteld.
Importheffingen VS
Volgend jaar zwakt de Chinese groei waarschijnlijk af tot 4,5 procent, denkt de Wereldbank. Dat is wel meer dan de eerdere voorspelling van 4,1 procent groei.
China dankt de opwaartse bijstellingen onder meer aan een opleving in de export. De vooruitzichten op dat vlak zijn evenwel door risico's omgeven. Als aankomend Amerikaans president Donald Trump volgend jaar de Amerikaanse importheffingen op Chinese goederen zou verhogen - zoals hij heeft aangekondigd - kan dat de groei belemmeren.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.
2 uur geleden