Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank verhoogt groeiverwachtingen voor China

Wereldbank verhoogt groeiverwachtingen voor China

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Wereldbank heeft donderdag zijn voorspelling voor de economische groei van China in 2024 en 2025 naar boven bijgesteld. Wel waarschuwt 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking dat het geringe vertrouwen van Chinese huishoudens en bedrijven en aanhoudende problemen in de vastgoedsector volgend jaar blijven drukken op de op een na grootste economie van de wereld.

Voor dit jaar voorziet de Wereldbank nu 4,9 procent groei van de Chinese economie. Dat is iets hoger dan de plus van 4,8 procent waar bij de vorige raming in juni nog van werd uitgegaan.

Daarmee ligt de verwachting van de deskundigen min of meer in lijn met de prognose van de Chinese overheid zelf. Beijing heeft voor dit jaar een groeidoelstelling van "ongeveer 5 procent" gesteld.

Importheffingen VS

Volgend jaar zwakt de Chinese groei waarschijnlijk af tot 4,5 procent, denkt de Wereldbank. Dat is wel meer dan de eerdere voorspelling van 4,1 procent groei.

China dankt de opwaartse bijstellingen onder meer aan een opleving in de export. De vooruitzichten op dat vlak zijn evenwel door risico's omgeven. Als aankomend Amerikaans president Donald Trump volgend jaar de Amerikaanse importheffingen op Chinese goederen zou verhogen - zoals hij heeft aangekondigd - kan dat de groei belemmeren.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

39 minuten geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

43 minuten geleden
Volvo Cars negatiever over jaarresultaten door problemen in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

2 uur geleden
AEX-index opent licht hoger in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.

2 uur geleden
Nike gaat weer banen schrappen na tegenvallende resultaten

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.

3 uur geleden
Inflatie stijgt naar 3,4 procent door hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.

5 uur geleden
OpenAI: medewerkers ontslagen om onzorgvuldige omgang informatie

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.

10 uur geleden