Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank stelt meer geld beschikbaar voor aanschaf coronavaccin

Wereldbank stelt meer geld beschikbaar voor aanschaf coronavaccin

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Wereldbank stelt meer geld beschikbaar voor de aanschaf en inzet van coronavaccins door armere landen. Het budget van de investeringsbank daarvoor gaat met twee derde omhoog naar 20 miljard dollar, heeft bankpresident David Malpass gezegd. Eerder had de Wereldbank 12 miljard dollar voor de vaccins beschikbaar gesteld.

De bank heeft het afgelopen jaar veel meer leenverzoeken gekregen door de coronacrisis. De Wereldbank leende daarom bijna 100 miljard dollar uit, waar het normale leenniveau rond de 60 miljard dollar ligt. Landen hebben dit en volgend jaar nog meer geld nodig, verwacht de Wereldbank.

Landen wereldwijd hebben veel geld moeten lenen om de gevolgen van corona op de volksgezondheid en de economie te beperken. Zo is toerisme in veel gebieden vrijwel stilgevallen en krijgen veel landen minder belasting binnen. Daar komt bij dat ze proberen bedrijven overeind te houden of een armoedeval voor de bevolking te voorkomen en tegelijkertijd geld moeten uitgeven aan vaccins, de opslag daarvan in koelruimtes en een campagne om die vaccins te zetten.

Rijke landen kunnen dat geld gemakkelijk zelf lenen op de financiële markten. Hoe beter de financiële positie van een land is, hoe lager de rente die ze daarvoor betalen. Nederland kreeg bijvoorbeeld lange tijd zelfs geld toe op zijn staatsleningen. Voor arme landen is die rente veel hoger. Een lening bij de Wereldbank is dan een goedkoper alternatief.

Meer uit Financieel

Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

48 minuten geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

1 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

2 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

3 uur geleden
Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

3 uur geleden
AEX-index verder omhoog na renteverlaging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

4 uur geleden
Zwitserse export naar VS fors omlaag door hoge importheffingen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.

4 uur geleden