Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank schat schade door aardbevingen Turkije op 32 miljard

Wereldbank schat schade door aardbevingen Turkije op 32 miljard

ISTANBUL (ANP) - De Wereldbank schat de schade door de aardbevingen in Turkije op zo’n 34 miljard dollar (ruim 32 miljard euro). Maar de daadwerkelijke kosten kunnen nog twee tot drie keer hoger uitvallen doordat het heropbouwen meer geld kost dan wat er daadwerkelijk aan woningen en infrastructuur verloren is gegaan.

Volgens de Wereldbank komt meer dan de helft van de schade voor rekening van woningen, maar ook de schade aan infrastructuur als spoorwegen is "omvangrijk". ‘s Werelds grootste financier voor ontwikkelingssamenwerking denkt dat de aardbevingen van begin deze maand de Turkse economie dit jaar een half procent groei gaan kosten. Bij een eerdere raming kwam die groei uit op 3,5 tot 4 procent.

Een eerdere schatting van de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) ging ervan uit dat de aardbevingen de Turkse economie maximaal 1 procent aan economische groei zouden kosten. Daarmee was de organisatie al een stuk behoudender in zijn prognose dan de Turkse ondernemersvereniging Turkonfed die de schade op ongeveer een tiende van de Turkse economie inschatte. Turkonfed noemde een schadebedrag van bijna 80 miljard euro.

Door de natuurramp kwamen in Turkije en Syrië meer dan 50.000 mensen om het leven. De Wereldbank komt dinsdag met een schatting van de schade in Syrië.

Meer uit Financieel

WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

44 minuten geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

46 minuten geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

2 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

3 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

4 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

5 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

6 uur geleden