Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank: misdaad kost Zuid-Afrika 10 procent bbp

Wereldbank: misdaad kost Zuid-Afrika 10 procent bbp

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De misdaad in Zuid-Afrika kost het land jaarlijks minstens 10 procent van zijn bruto binnenlands product (bbp). Dat stelt de Wereldbank in een onderzoek.

Elk jaar wordt één op de vijf Zuid-Afrikaanse huishoudens getroffen door criminaliteit. Bedrijven kampen met hoge beveiligingskosten, als ze zich dit soort maatregelen al kunnen veroorloven. Elke dag worden er in Zuid-Afrika gemiddeld 76 mensen vermoord. De Zuid-Afrikaanse minister van Transport werd eerder deze maand beroofd terwijl ze met haar lijfwachten langs een van de belangrijkste snelwegen van het land reisde.

Misdaad belemmert ook de ontwikkeling van het land, aldus de Wereldbank-onderzoekers. De groei van de economie van Zuid-Afrika kan met ongeveer 1 procentpunt toenemen als ondernemers een deel van wat zij aan veiligheid uitgeven in de uitbreiding van hun bedrijf konden investeren.

Meer uit Financieel

Uitbreiding stroomnet in deel Nederland loopt jaren vertraging op

ARNHEM (ANP) - De uitbreiding van het hoogspanningsnet in grote delen van Nederland loopt jaren vertraging op. Uitbreidingsprojecten in Utrecht, de Flevopolder en Gelderland duren veel langer dan gepland. Daardoor moeten bedrijven, scholen en ook wind- en zonneparken in deze regio's langer wachten op een nieuwe of zwaardere aansluiting.

38 minuten geleden
Wall Street eindigt lager na handelsafspraken en inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend geëindigd na een schommelende handelssessie. Beleggers verwerkten onder andere nieuwe handelsafspraken tussen de Verenigde Staten en China en cijfers over de Amerikaanse inflatie.

8 uur geleden
EU waarschijnlijk een van laatste handelsdeals, denkt minister VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie is waarschijnlijk een van de laatste handelspartners waarmee de Verenigde Staten een handelsovereenkomst sluiten. Die verwachting heeft de Amerikaanse minister van Economische Zaken Howard Lutnick uitgesproken in een interview met zakenzender CNBC.

10 uur geleden
Bloomberg: EU wil sancties voor Chinese banken om banden Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft voorgesteld om sancties op te leggen aan twee kleine Chinese banken. De banken zouden Rusland helpen om bestaande handelsrestricties van de EU te omzeilen. Dat meldt Bloomberg op basis van documenten die het persbureau heeft ingezien.

11 uur geleden
Topman bussenfabrikant Ebusco treedt terug om gezondheidsredenen

DEURNE (ANP) - Topman Christian Schreyer van Ebusco legt zijn functie per direct neer om gezondheidsredenen. Dat heeft de Brabantse fabrikant van elektrische bussen woensdag bekendgemaakt. Schreyer was sinds september 2024 topman bij Ebusco, dat vorig jaar bijna ten onder ging.

12 uur geleden
Heineken wil 2,8 miljard dollar investeren in Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Heineken wil 2,8 miljard dollar investeren in verschillende projecten in Mexico. Dat heeft topman Oriol Bonaclocha van de Mexicaanse divisie van de bierbrouwer woensdag bekendgemaakt.

12 uur geleden
Damrak eindigt lager na handelsafspraken VS-China en inflatie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager geëindigd. Beleggers verwerkten nieuwe afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de handelsspanningen te verminderen. Daarnaast kwamen nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten.

12 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!