Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank: migranten sturen minder geld naar huis

Wereldbank: migranten sturen minder geld naar huis

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Migranten sturen door de coronacrisis naar verwachting veel minder geld naar huis. Dit jaar loopt het totaalbedrag met 7 procent terug en in 2021 met 14 procent, schat de Wereldbank. Eerder werd er nog van uitgegaan dat het bedrag volgend jaar weer zou oplopen.

Dat migranten minder geld naar huis sturen komt volgens de Wereldbank onder meer doordat de werkgelegenheid terugloopt in de gastlanden en ook doordat een aantal valuta's minder waard is geworden ten opzichte van de Amerikaanse dollar.

Overboekingen van migranten naar lage- en middeninkomenslanden zullen in 2020 met ruim 7 procent dalen tot 508 miljard dollar. Europa en Centraal-Azië krijgen in 2020 de grootste klap, met een verwachte daling van 16 procent.

Het geld dat migranten naar huis sturen is voor de landen van herkomst enorm belangrijk. Het totaalbedrag was in 2019 met 548 miljard dollar groter dan het bedrag van directe buitenlandse investeringsstromen (534 miljard dollar). Buitenlandse ontwikkelingshulp werd in dat jaar geschat op 166 miljard dollar. De Wereldbank verwacht dat het belang van geldovermakingen van migranten nog groter wordt omdat de buitenlandse investeringen zullen teruglopen.

Meer uit Financieel

Cryptomunten omlaag na dreigende taal Trump over Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).

32 minuten geleden
Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

1 uur geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

2 uur geleden
Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

4 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

10 uur geleden