Wereldbank: migranten sturen minder geld naar huis
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Migranten sturen door de coronacrisis naar verwachting veel minder geld naar huis. Dit jaar loopt het totaalbedrag met 7 procent terug en in 2021 met 14 procent, schat de Wereldbank. Eerder werd er nog van uitgegaan dat het bedrag volgend jaar weer zou oplopen.
Dat migranten minder geld naar huis sturen komt volgens de Wereldbank onder meer doordat de werkgelegenheid terugloopt in de gastlanden en ook doordat een aantal valuta's minder waard is geworden ten opzichte van de Amerikaanse dollar.
Overboekingen van migranten naar lage- en middeninkomenslanden zullen in 2020 met ruim 7 procent dalen tot 508 miljard dollar. Europa en Centraal-Azië krijgen in 2020 de grootste klap, met een verwachte daling van 16 procent.
Het geld dat migranten naar huis sturen is voor de landen van herkomst enorm belangrijk. Het totaalbedrag was in 2019 met 548 miljard dollar groter dan het bedrag van directe buitenlandse investeringsstromen (534 miljard dollar). Buitenlandse ontwikkelingshulp werd in dat jaar geschat op 166 miljard dollar. De Wereldbank verwacht dat het belang van geldovermakingen van migranten nog groter wordt omdat de buitenlandse investeringen zullen teruglopen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
5 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
2 uur geleden