Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank komt met half miljard voor hulp na sprinkhanenplaag

Wereldbank komt met half miljard voor hulp na sprinkhanenplaag

WASHINGTON (AFN) - De Wereldbank heeft een hulpprogramma ter waarde van 500 miljoen dollar goedgekeurd voor hulp aan landen die worden geteisterd door sprinkhanenplagen. Vooral in de Hoorn van Afrika en het Midden-Oosten dreigt voor miljoenen mensen honger, doordat grote zwermen sprinkhanen voedseloogsten verwoesten.

Volgens de Wereldbank hebben sinds mei zeker 23 landen in Oost-Afrika, het Midden-Oosten en Azië te maken gehad met bovengemiddeld grote zwermen sprinkhanen. De insecten zijn in staat in korte tijd hele akkers met voedselgewassen kaal te eten.

In enkele van de getroffen landen gaat het om de grootste sprinkhanenplaag van de afgelopen 70 jaar, stelt de organisatie voor ontwikkelingssamenwerking. Afgaande op gunstige omstandigheden voor voortplanting van de insecten, worden gedurende het oogstseizoen in juni en juli opnieuw grote zwermen sprinkhanen verwacht.

Waarschuwingssystemen

De steun van de Wereldbank is onder andere bedoeld voor herstel van ernstig beschadigde akkers. Ook ontvangen getroffen families geld en worden er waarschuwingssystemen opgezet. Het eerste steunpakket van het programma, met een omvang van 160 miljoen dollar, gaat naar Djibouti, Ethiopië, Kenia en Oeganda

Volgens Wereldbank-president David Malpass vergroten de sprinkhanenplagen de zorgen van armere landen, waar het levensonderhoud van velen al in het geding is door de coronapandemie . "'s Werelds armste en kwetsbaarste mensen lopen door deze noodsituatie in de voedselvoorziening, samen met de pandemie en het stilleggen van ontwikkelde economieën een nog groter risico".

Volgens de Verenigde Naties dreigde al voor de sprinkhanenplagen voor 22,5 miljoen mensen in Oost-Afrika honger. Zonder ingrepen zou de totale schade door de insecten voor boeren 8,5 miljard dollar bedragen. De Wereldbank schat dat financiële steun de schade zal beperken tot 2,5 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

56 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

1 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

3 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

4 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

4 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

5 uur geleden