Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank komt met half miljard voor hulp na sprinkhanenplaag

Wereldbank komt met half miljard voor hulp na sprinkhanenplaag

WASHINGTON (AFN) - De Wereldbank heeft een hulpprogramma ter waarde van 500 miljoen dollar goedgekeurd voor hulp aan landen die worden geteisterd door sprinkhanenplagen. Vooral in de Hoorn van Afrika en het Midden-Oosten dreigt voor miljoenen mensen honger, doordat grote zwermen sprinkhanen voedseloogsten verwoesten.

Volgens de Wereldbank hebben sinds mei zeker 23 landen in Oost-Afrika, het Midden-Oosten en Azië te maken gehad met bovengemiddeld grote zwermen sprinkhanen. De insecten zijn in staat in korte tijd hele akkers met voedselgewassen kaal te eten.

In enkele van de getroffen landen gaat het om de grootste sprinkhanenplaag van de afgelopen 70 jaar, stelt de organisatie voor ontwikkelingssamenwerking. Afgaande op gunstige omstandigheden voor voortplanting van de insecten, worden gedurende het oogstseizoen in juni en juli opnieuw grote zwermen sprinkhanen verwacht.

Waarschuwingssystemen

De steun van de Wereldbank is onder andere bedoeld voor herstel van ernstig beschadigde akkers. Ook ontvangen getroffen families geld en worden er waarschuwingssystemen opgezet. Het eerste steunpakket van het programma, met een omvang van 160 miljoen dollar, gaat naar Djibouti, Ethiopië, Kenia en Oeganda

Volgens Wereldbank-president David Malpass vergroten de sprinkhanenplagen de zorgen van armere landen, waar het levensonderhoud van velen al in het geding is door de coronapandemie . "'s Werelds armste en kwetsbaarste mensen lopen door deze noodsituatie in de voedselvoorziening, samen met de pandemie en het stilleggen van ontwikkelde economieën een nog groter risico".

Volgens de Verenigde Naties dreigde al voor de sprinkhanenplagen voor 22,5 miljoen mensen in Oost-Afrika honger. Zonder ingrepen zou de totale schade door de insecten voor boeren 8,5 miljard dollar bedragen. De Wereldbank schat dat financiële steun de schade zal beperken tot 2,5 miljard dollar.

Meer uit Financieel

ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

27 minuten geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

38 minuten geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

44 minuten geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

1 uur geleden
EU-handelschef en ministers G7 bijeen over nieuwe importheffingen

BRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.

2 uur geleden
Trump: uitspraak over heffingen heeft me meer macht gegeven

WASHINGTON (ANP) - Met zijn uitspraak over de importheffingen van de regering-Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof "per ongeluk en onbewust" Donald Trump meer macht gegeven. Dat schrijft de Amerikaanse president op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het hof doorkruiste vrijdag een groot deel van de door de VS ingestelde importheffingen tegen andere landen. Volgens het hof waren die keuzes in sommige gevallen onwettig.

2 uur geleden
Koers Novo Nordisk daalt na testresultaten nieuw afslankmiddel

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Tegenvallende testresultaten van een nieuw afslankmedicijn van het Deense Novo Nordisk hebben tot een forse koersdaling op de beurs in Kopenhagen geleid. Het aandeel van de farmaceut zakte maandag tot bijna 17 procent.

3 uur geleden