Wereldbank komt met half miljard voor hulp na sprinkhanenplaag
WASHINGTON (AFN) - De Wereldbank heeft een hulpprogramma ter waarde van 500 miljoen dollar goedgekeurd voor hulp aan landen die worden geteisterd door sprinkhanenplagen. Vooral in de Hoorn van Afrika en het Midden-Oosten dreigt voor miljoenen mensen honger, doordat grote zwermen sprinkhanen voedseloogsten verwoesten.
Volgens de Wereldbank hebben sinds mei zeker 23 landen in Oost-Afrika, het Midden-Oosten en Azië te maken gehad met bovengemiddeld grote zwermen sprinkhanen. De insecten zijn in staat in korte tijd hele akkers met voedselgewassen kaal te eten.
In enkele van de getroffen landen gaat het om de grootste sprinkhanenplaag van de afgelopen 70 jaar, stelt de organisatie voor ontwikkelingssamenwerking. Afgaande op gunstige omstandigheden voor voortplanting van de insecten, worden gedurende het oogstseizoen in juni en juli opnieuw grote zwermen sprinkhanen verwacht.
Waarschuwingssystemen
De steun van de Wereldbank is onder andere bedoeld voor herstel van ernstig beschadigde akkers. Ook ontvangen getroffen families geld en worden er waarschuwingssystemen opgezet. Het eerste steunpakket van het programma, met een omvang van 160 miljoen dollar, gaat naar Djibouti, Ethiopië, Kenia en Oeganda
Volgens Wereldbank-president David Malpass vergroten de sprinkhanenplagen de zorgen van armere landen, waar het levensonderhoud van velen al in het geding is door de coronapandemie . "'s Werelds armste en kwetsbaarste mensen lopen door deze noodsituatie in de voedselvoorziening, samen met de pandemie en het stilleggen van ontwikkelde economieën een nog groter risico".
Volgens de Verenigde Naties dreigde al voor de sprinkhanenplagen voor 22,5 miljoen mensen in Oost-Afrika honger. Zonder ingrepen zou de totale schade door de insecten voor boeren 8,5 miljard dollar bedragen. De Wereldbank schat dat financiële steun de schade zal beperken tot 2,5 miljard dollar.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
8 minuten geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.
2 uur geleden