
Wereldbank kiest opnieuw voor vrouw als hoofdeconoom
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Wereldbank heeft Carmen Reinhart benoemd tot nieuwe hoofdeconoom. Daarmee kiest de organisatie die voorheen een mannenbolwerk was voor de tweede achtereenvolgende keer een vrouw als belangrijkste deskundige. De Harvard-professor geldt als een expert op het gebied van financiële crises. Wereldbank-president David Malpass denkt dat ze met haar ervaring en inzichten van onschatbare waarde kan zijn bij de aanpak van de coronacrisis.
De afgelopen jaren kozen de Wereldbank, het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) alle drie al voor vrouwelijke hoofdeconomen. Eerder was dat nog nooit voorgekomen. Dit leidde in internationale media destijds tot berichten dat vrouwen de macht zouden grijpen in de financiële wereld.
Eerder dit jaar liet Pinelopi Koujianou Goldberg weten terug te treden als hoofdeconoom bij de Wereldbank. Ze wilde tijd vrijmaken om college te geven aan Yale University. De toppositie bij de Wereldbank ging tijdelijk naar Aart Kraay. Met Reinhart heeft de Wereldbank opnieuw een econoom van statuur in huis gehaald. Ze geldt al langere tijd als een van de meest invloedrijke personen en denkers in de financiële wereld.
Meer uit Financieel
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Nvidia-topman Jensen Huang ziet geen bewijs dat chips van het Amerikaanse concern ondanks exportbeperkingen alsnog op de Chinese markt terechtkomen. De Verenigde Staten hebben deze beperkingen ingevoerd op bepaalde geavanceerde AI-chips om te voorkomen dat China ze voor militaire doeleinden kan gebruiken. Er bestaan al langer zorgen dat deze chips via andere landen alsnog in China komen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Dinsdag rijden er minder internationale treinen van en naar België vanwege een staking. NS International meldt dat hierdoor zestien Eurocity Direct- en negen EuroCity-treinen uitvallen tussen Rotterdam en Brussel. Mogelijk worden ook Eurostar-treinen van en naar Frankrijk geschrapt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Peter Wennink, de oud-topman van ASML, denkt dat Europa de achterstand op techgebied met de Verenigde Staten kan verkleinen. Daarvoor is volgens hem wel simpelere regelgeving en een beter werkende kapitaalmarkt nodig. "Als we die zaken goed krijgen en voldoende samenwerken, kunnen we echt wel grote innovaties in Europa tot stand brengen", zegt hij in een interview met het Belgische dagblad De Tijd.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Moody's heeft vrijdag de kredietrating van de Verenigde Staten met één stap verlaagd van Aaa naar Aa1. De kredietbeoordelaar verwijst hiervoor naar de stijgende schuld en rente "die aanzienlijk hoger zijn dan die van landen met een vergelijkbare rating".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote werkgevers met kantoren in Den Haag raden hun personeel aan om tijdens de NAVO-top in juni zoveel mogelijk thuis te werken, in lijn met het advies van de overheid. Bedrijven in de logistieke sector verwachten verkeershinder door afgesloten wegen, maar weten nog niet precies wat de gevolgen daarvan zijn. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs verschillende bedrijven.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan ondanks een zwak cijfer over het consumentenvertrouwen. Bij de bedrijven op Wall Street stond de fabrikant van chipapparatuur Applied Materials bij de dalers met een min van ruim 5 procent door tegenvallende cijfers en verwachtingen voor dit kwartaal.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf VodafoneZiggo overweegt een verkoop van zijn zendmasten in Nederland. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee zou een bedrag gemoeid zijn van meer dan 500 miljoen euro, aldus Bloomberg.
1 dag geleden