Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank: 12 miljard dollar coronahulp ontwikkelingslanden

Wereldbank: 12 miljard dollar coronahulp ontwikkelingslanden

WASHINGTON (ANP) - Het bestuur van de Wereldbank is akkoord met 12 miljard dollar (ongeveer 10,2 miljard euro) aan financiering voor ontwikkelingslanden in verband met de corona-pandemie. Het geld wordt beschikbaar gesteld zodat die landen corona-vaccins, -testen en -medicijnen kunnen inkopen en distribueren.

Het plan is onderdeel van een pakket van in totaal 160 miljard dollar. Daarmee moeten ontwikkelingslanden tot juni volgend jaar geholpen worden de coronapandemie te bestrijden.

De Wereldbank meldt dat het financieringsprogramma ook technische hulp aan ontvangende landen omvat, zodat die grootschalige vaccinatiecampagnes kunnen voorbereiden. Ook is het programma bedoeld als een boodschap aan farmaceutische bedrijven zodat voor hen duidelijk wordt dat er in ontwikkelingslanden veel vraag is naar coronavaccins en dat daar ook genoeg geld voor is.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

18 minuten geleden
Duitse verkoop BYD vertienvoudigd, laat Tesla ver achter zich

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.

19 minuten geleden
Chevron gaat naar olie en gas zoeken voor de kust van Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.

34 minuten geleden
Nestlé roept meer babyvoeding terug in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.

1 uur geleden
Uber groeit dankzij aanwas nieuwe klanten

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.

1 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

3 uur geleden
Infineon pompt extra half miljard in chips voor AI-datacenters

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.

3 uur geleden