Wereld zamelt 6,4 miljard in voor haast vergeten Syrië
BRUSSEL (ANP) - De internationale gemeenschap heeft nog eens 6,4 miljard euro ingezameld voor hulp aan het door oorlog verwoeste Syrië. Alle aandacht voor de oorlog in Oekraïne mag Syrië niet doen vergeten, was het refrein op de donorconferentie in Brussel.
"Deze conferentie valt op een bijzonder moeilijk moment", verzuchtte Eurocommissaris Varhelyi, die verantwoordelijk is voor de betrekkingen van de EU met naburige landen. Europa en de rest van de wereld hebben hun handen vol aan de naweeën van de coronapandemie en de Russische oorlog tegen Oekraïne, memoreerde hij.
Toch was het bedrag dat de in Brussel verzamelde landen en organisaties toezegden net wat hoger dan vorig jaar. Het is bedoeld voor de opvang van vluchtelingen in bijvoorbeeld Libanon en Turkije. Het is uitdrukkelijk niet bestemd voor de Syrische regering. Het Westen is nog niet bereid om weer zaken te doen met het regime van president Bashar Assad, die het verantwoordelijk acht voor veel bloedvergieten.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Het noorden van Venezuela, waar woensdag twee verwoestende aardbevingen plaatsvonden, is getroffen door een sterke naschok. Deze had een kracht van 4.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS. Er zijn vooralsnog geen meldingen van nieuwe schade.
58 minuten geledenSTADE (ANP/DPA) - Na de dodelijke schietpartij in de Noord-Duitse stad Stade, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, zijn twee verdachten aangehouden. Dat meldt de politie. Een van hen is de vermoedelijke schutter.
1 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Door een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro zijn zeker vijf doden en 29 gewonden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Ook noemt hij een aanval op Zaporizja, waar een minibus werd geraakt. Daarbij lieten drie mensen het leven en raakten zes personen gewond, onder wie een kind. Verder noemt de Oekraïense leider aanvallen in Nikopol en Soemy.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Moskou zegt maatregelen te nemen tegen Finland nu dat land kernwapens op zijn grondgebied niet langer uitsluit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat Moskou overgaat op "politieke en militair-technische maatregelen".
1 uur geledenBONN (ANP) - De luchtkwaliteit in Europa is vorig jaar opnieuw verbeterd, concludeert de Europese klimaatdienst Copernicus. Sinds 2015 is de uitstoot van zwaveloxiden en stikstofoxiden jaarlijks met zo'n 3 tot 5 procent afgenomen, vooral doordat het wegverkeer en de industrie minder zijn gaan uitstoten. Volgens Copernicus blijkt hieruit dat Europese regelgeving en technologische verbeteringen vruchten afwerpen.
1 uur geledenSTADE (ANP/DPA/RTR) - Bij een schietpartij in Stade in het noorden van Duitsland zijn vijf doden gevallen, meldt de politie. Een mannelijke verdachte is aangehouden. Een motief is nog niet bekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS en Iran ontmoeten elkaar dinsdag in de Qatarese hoofdstad Doha, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Volgens Trump heeft Iran om een ontmoeting gevraagd.
2 uur geleden