
Wereld zamelt 6,4 miljard in voor haast vergeten Syrië
BRUSSEL (ANP) - De internationale gemeenschap heeft nog eens 6,4 miljard euro ingezameld voor hulp aan het door oorlog verwoeste Syrië. Alle aandacht voor de oorlog in Oekraïne mag Syrië niet doen vergeten, was het refrein op de donorconferentie in Brussel.
"Deze conferentie valt op een bijzonder moeilijk moment", verzuchtte Eurocommissaris Varhelyi, die verantwoordelijk is voor de betrekkingen van de EU met naburige landen. Europa en de rest van de wereld hebben hun handen vol aan de naweeën van de coronapandemie en de Russische oorlog tegen Oekraïne, memoreerde hij.
Toch was het bedrag dat de in Brussel verzamelde landen en organisaties toezegden net wat hoger dan vorig jaar. Het is bedoeld voor de opvang van vluchtelingen in bijvoorbeeld Libanon en Turkije. Het is uitdrukkelijk niet bestemd voor de Syrische regering. Het Westen is nog niet bereid om weer zaken te doen met het regime van president Bashar Assad, die het verantwoordelijk acht voor veel bloedvergieten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.
2 uur geledenPRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Zeker twintig mensen zijn zwaargewond geraakt toen fans het voetbalveld bestormden bij de viering van de promotie van Hamburger SV in het Volksparkstadion in Hamburg.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komt een "gehele reset" in de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en China. Dat zei de Amerikaanse president Trump zaterdagavond op Truth Social. Volgens hem is er op een vriendelijke en constructieve manier onderhandeld en is er grote vooruitgang geboekt in het Zwitserse Genève.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan ontkent het zaterdag met India overeengekomen staakt-het-vuren in Kasjmir te hebben geschonden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een verklaring dat Pakistan zich "blijft inzetten voor een strikte naleving van het bestand". India beschuldigde Pakistan ervan het bestand binnen een paar uur te hebben geschonden en zei terug te slaan.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Bekende Britten als Dua Lipa, Elton John en Ian McKellen roepen premier Keir Starmer op nog eens te kijken naar de copyrightwetgeving in Groot-Brittannië. Zij willen dat ze door goede wetgeving beter beschermd worden tegen kunstmatige intelligentie (AI), schrijft de BBC.
13 uur geleden