Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereld zamelt 6,4 miljard in voor haast vergeten Syrië

Wereld zamelt 6,4 miljard in voor haast vergeten Syrië

BRUSSEL (ANP) - De internationale gemeenschap heeft nog eens 6,4 miljard euro ingezameld voor hulp aan het door oorlog verwoeste Syrië. Alle aandacht voor de oorlog in Oekraïne mag Syrië niet doen vergeten, was het refrein op de donorconferentie in Brussel.

"Deze conferentie valt op een bijzonder moeilijk moment", verzuchtte Eurocommissaris Varhelyi, die verantwoordelijk is voor de betrekkingen van de EU met naburige landen. Europa en de rest van de wereld hebben hun handen vol aan de naweeën van de coronapandemie en de Russische oorlog tegen Oekraïne, memoreerde hij.

Toch was het bedrag dat de in Brussel verzamelde landen en organisaties toezegden net wat hoger dan vorig jaar. Het is bedoeld voor de opvang van vluchtelingen in bijvoorbeeld Libanon en Turkije. Het is uitdrukkelijk niet bestemd voor de Syrische regering. Het Westen is nog niet bereid om weer zaken te doen met het regime van president Bashar Assad, die het verantwoordelijk acht voor veel bloedvergieten.

Meer uit Buitenland

Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de aanval.

13 minuten geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

37 minuten geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

56 minuten geleden
Oekraïne ontvangt 1003 lichamen uit Rusland

KYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.

1 uur geleden
Poetin: zie geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.

1 uur geleden
Geen akkoord Franse parlementariërs over begroting

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van Franse parlementariërs is er niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting van 2026. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen begroting kan worden aangenomen voor het einde van het jaar en dat premier Sébastien Lecornu een zogenoemde 'speciale wet' nodig heeft om een overheidssluiting te voorkomen. Zonder die wet kan Frankrijk na 1 januari geen belastingen meer heffen en ambtenaren betalen.

1 uur geleden
Noorse prinses Mette-Marit moet longtransplantatie ondergaan

OSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.

1 uur geleden