
Wereld Natuur Fonds kritisch op Duitse energiesteun aan bedrijven
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Wereld Natuur Fonds heeft in Duitsland kritiek geuit op de overheidssteun aan bedrijven vanwege de hoge energieprijzen. Volgens klimaatdirecteur Viviane Raddatz van WWF Deutschland werden bedrijven wel geholpen bij het betalen van hun hoge energierekening, maar liet de Duitse regering het klimaatbeleid daarmee eigenlijk vallen.
Raddatz heeft dit weekend betoogd dat de flinke stijging van de prijzen van gas en elektriciteit moet worden gezien als "een crisis die voortkwam uit fossiele afhankelijkheid". Ze vindt het onjuist dat die crisis beantwoord werd met maatregelen die die afhankelijkheid alleen maar versterken. De energiesteun fungeerde indirect namelijk als een soort subsidie voor fossiele energie.
Onderzoek in opdracht van de natuurorganisatie stipt ook aan dat het schortte aan een consistente klimaataanpak. De onderzoekers stellen dat de overheid zich vooral richtte op het financieel tegemoetkomen van bedrijven en consumenten. Daarbij zou het de Duitse industrie onvoldoende duidelijk zijn gemaakt dat ze meer energie moet besparen en ook efficiënter met energie moet omspringen.
WWF Deutschland is van mening dat dergelijke noodmaatregelen van de overheid voortaan sterker gekoppeld moeten worden aan inspanningen om de Duitse industrie in 2045 klimaatneutraal te maken. "In geval van niet-naleving zouden de bedrijven de verstrekte steun moeten terugbetalen", aldus Raddatz.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft Dan Katz, een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën, voorgedragen voor de op een na hoogste positie bij het internationale instituut voor financiële stabiliteit. De benoeming van Katz als eerste plaatsvervangend directeur-generaal moet nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van het IMF.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.
1 uur geledenELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
3 uur geleden