Werder Bremen voetbalt ook volgend seizoen in Bundesliga
HEIDEMHEIM (ANP) - Werder Bremen voetbalt ook volgend seizoen in de Bundesliga. De viervoudig kampioen van Duitsland had in de uitwedstrijd tegen FC Heidenheim voldoende aan een gelijkspel (2-2)
Werder Bremen wist donderdag tijdens het eerste duel in de play-offs om promotie en degradatie geen afstand te nemen van de nummer drie van de Tweede Bundesliga (0-0). De winnaar van de Europa Cup 2 van 1992 won het tweeluik met Heidenheim op basis van de twee treffers in het uitduel van maandag.
Werder kreeg maandag in het uitduel al snel hulp van Norman Theuerkauf, die tussen 2006 en 2009 ruim vijftig duels in het tweede elftal van Bremen speelde. De verdediger van Heidenheim werkte de bal al in de derde minuut in eigen doel. Tim Kleindienst tekende in de 85e minuut voor de gelijkmaker van Heidenheim (1-1). Ludwig Augustinsson scoorde in blessuretijd voor Bremen. Vervolgens kwam Heidenheim niet verder meer dan een benutte strafschop van Kleindienst in de 97e minuut.
Aanvoerdersband
Davy Klaassen speelde de hele wedstrijd voor Werder, met een aanvoerdersband om een bovenarm.
Arminia Bielefeld en VfB Stuttgart mogen volgend seizoen in tegenstelling tot Heidenheim wel in de Bundesliga uitkomen, Zij nemen de plaats in van SC Paderborn en Fortuna Düsseldorf, de clubs die degradeerden uit de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
14 uur geleden