Werder Bremen ontslaat trainer Kohlfeldt vóór laatste speelronde
BREMEN (ANP) - Werder Bremen heeft een rigoureuze ingreep gedaan vóór de laatste speelronde van de Bundesliga. De Duitse club ontsloeg trainer Florian Kohlfeldt en verving hem door Thomas Schaaf, die al eerder Bremen coachte. Het besluit viel een dag na de nederlaag tegen Augsburg (2-0), waardoor Bremen in acuut degradatiegevaar is gekomen.
Kohlfeldt was sinds 2017 hoofdtrainer en stond al het gehele seizoen ter discussie. De laatste reeks van negen wedstrijden, waarin slechts 1 punt werd gehaald, bezegelde alsnog zijn lot. "Helaas waren we er na de nederlaag in Augsburg niet meer van overtuigd dat we verder kunnen met Florian Kohfeldt", zei directeur Frank Baumann.
Schaaf, die eerder Bremen trainde van 1999 tot en met 2013, moet nu Werder Bremen klaarstomen voor de laatste wedstrijd van de reguliere competitie, komende zaterdag tegen Borussia Mönchengladbach. Inzet is behoud van de plaats in de Bundesliga; het liefst rechtstreeks en anders via een play-off.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
10 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
11 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
12 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
16 uur geleden