Werder Bremen ontslaat trainer Kohlfeldt vóór laatste speelronde
BREMEN (ANP) - Werder Bremen heeft een rigoureuze ingreep gedaan vóór de laatste speelronde van de Bundesliga. De Duitse club ontsloeg trainer Florian Kohlfeldt en verving hem door Thomas Schaaf, die al eerder Bremen coachte. Het besluit viel een dag na de nederlaag tegen Augsburg (2-0), waardoor Bremen in acuut degradatiegevaar is gekomen.
Kohlfeldt was sinds 2017 hoofdtrainer en stond al het gehele seizoen ter discussie. De laatste reeks van negen wedstrijden, waarin slechts 1 punt werd gehaald, bezegelde alsnog zijn lot. "Helaas waren we er na de nederlaag in Augsburg niet meer van overtuigd dat we verder kunnen met Florian Kohfeldt", zei directeur Frank Baumann.
Schaaf, die eerder Bremen trainde van 1999 tot en met 2013, moet nu Werder Bremen klaarstomen voor de laatste wedstrijd van de reguliere competitie, komende zaterdag tegen Borussia Mönchengladbach. Inzet is behoud van de plaats in de Bundesliga; het liefst rechtstreeks en anders via een play-off.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
41 minuten geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
11 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
14 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
14 uur geleden