Werder Bremen degradeert uit Bundesliga
BREMEN (ANP) - Werder Bremen is op de laatste speeldag uit de Bundesliga gedegradeerd. De viervoudig landskampioen verloor de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach met 2-4. 1. FC Köln profiteerde en passeerde Werder Bremen dankzij een zege op het al gedegradeerde Schalke 04 (1-0) op de ranglijst.
Werder Bremen speelde alleen in het seizoen 1980/1981 niet in de Bundesliga. Degradatie kwam niet helemaal uit de lucht vallen. De gevallen topclub streed de laatste seizoenen ook al tegen degradatie. Lars Stindl was de grote man van Borussia Mönchengladbach, met een doelpunt en assists op treffers van Rami Bensebaini en Florian Neuhaus. Marcus Thuram trof ook doel voor Borussia Mönchengladbach. Milot Rashica en Niclas Füllkrug scoorden in de slotfase nog voor Werder Bremen.
1. FC Köln profiteerde pas in de slotfase van het duel met Schalke 04 van de nederlaag van Werder Bremen. Sebastiaan Bornauw maakte in de 86e minuut de bevrijdende treffer. 1. FC Köln strijdt de komende week in de play-offs om promotie en degradatie voor een langer verblijf in de Bundesliga.
Arminia Bielefeld stelde op de laatste speeldag klassenbehoud veilig. De club won de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart (0-2) met dank aan doelpunten van Fabian Klos en Ritsu Doan. Mike van der Hoorn mocht invallen bij Bielefeld. Michel Vlap bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
54 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden