Werder Bremen degradeert uit Bundesliga
BREMEN (ANP) - Werder Bremen is op de laatste speeldag uit de Bundesliga gedegradeerd. De viervoudig landskampioen verloor de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach met 2-4. 1. FC Köln profiteerde en passeerde Werder Bremen dankzij een zege op het al gedegradeerde Schalke 04 (1-0) op de ranglijst.
Werder Bremen speelde alleen in het seizoen 1980/1981 niet in de Bundesliga. Degradatie kwam niet helemaal uit de lucht vallen. De gevallen topclub streed de laatste seizoenen ook al tegen degradatie. Lars Stindl was de grote man van Borussia Mönchengladbach, met een doelpunt en assists op treffers van Rami Bensebaini en Florian Neuhaus. Marcus Thuram trof ook doel voor Borussia Mönchengladbach. Milot Rashica en Niclas Füllkrug scoorden in de slotfase nog voor Werder Bremen.
1. FC Köln profiteerde pas in de slotfase van het duel met Schalke 04 van de nederlaag van Werder Bremen. Sebastiaan Bornauw maakte in de 86e minuut de bevrijdende treffer. 1. FC Köln strijdt de komende week in de play-offs om promotie en degradatie voor een langer verblijf in de Bundesliga.
Arminia Bielefeld stelde op de laatste speeldag klassenbehoud veilig. De club won de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart (0-2) met dank aan doelpunten van Fabian Klos en Ritsu Doan. Mike van der Hoorn mocht invallen bij Bielefeld. Michel Vlap bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
14 uur geleden