Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werder Bremen degradeert uit Bundesliga

Werder Bremen degradeert uit Bundesliga

BREMEN (ANP) - Werder Bremen is op de laatste speeldag uit de Bundesliga gedegradeerd. De viervoudig landskampioen verloor de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach met 2-4. 1. FC Köln profiteerde en passeerde Werder Bremen dankzij een zege op het al gedegradeerde Schalke 04 (1-0) op de ranglijst.

Werder Bremen speelde alleen in het seizoen 1980/1981 niet in de Bundesliga. Degradatie kwam niet helemaal uit de lucht vallen. De gevallen topclub streed de laatste seizoenen ook al tegen degradatie. Lars Stindl was de grote man van Borussia Mönchengladbach, met een doelpunt en assists op treffers van Rami Bensebaini en Florian Neuhaus. Marcus Thuram trof ook doel voor Borussia Mönchengladbach. Milot Rashica en Niclas Füllkrug scoorden in de slotfase nog voor Werder Bremen.

1. FC Köln profiteerde pas in de slotfase van het duel met Schalke 04 van de nederlaag van Werder Bremen. Sebastiaan Bornauw maakte in de 86e minuut de bevrijdende treffer. 1. FC Köln strijdt de komende week in de play-offs om promotie en degradatie voor een langer verblijf in de Bundesliga.

Arminia Bielefeld stelde op de laatste speeldag klassenbehoud veilig. De club won de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart (0-2) met dank aan doelpunten van Fabian Klos en Ritsu Doan. Mike van der Hoorn mocht invallen bij Bielefeld. Michel Vlap bleef op de bank.

Meer uit Voetbal

Iran dient klacht in bij FIFA om reisbeperkingen tijdens WK

TIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.

1 uur geleden
Mexico-coach niet onder indruk van eerste groepswinst sinds 2002

GUADALAJARA (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre is niet onder de indruk van het feit dat het land zich voor het eerst sinds 2002 heeft verzekerd van groepswinst op een WK voetbal. "Dat is een leuk weetje, net als 24 jaar geleden. Maar waar het om gaat, is het eindresultaat", zei Aguirre na de 1-0-zege op Zuid-Korea in Guadalajara.

1 uur geleden
Summerville, Depay en Van de Ven bij volgende kaart geschorst

KANSAS CITY (ANP) - Oranje-internationals Crysencio Summerville, Memphis Depay en Micky van de Ven kunnen zich zaterdag tijdens het tweede WK-duel met Zweden geen kaart permitteren. Als ze toch worden bestraft in het Houston Stadium, zijn ze geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië.

4 uur geleden
Oranje zoekt met mogelijk zelfde ploeg naar WK-zege tegen Zweden

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal jaagt zaterdag, met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune, tegen Zweden op de eerste zege op het WK. Bondscoach Ronald Koeman was redelijk tevreden over zijn basisploeg van het eerste duel met Japan (2-2). Het zou goed kunnen dat Oranje met dezelfde elf spelers als zondag aan de aftrap verschijnt in het Houston Stadium.

4 uur geleden
Kritiek op Turkse ploeg stelt bondscoach Montella teleur

SANTA CLARA (ANP) - Bondscoach Vincenzo Montella van Turkije baalt van de kritiek die zijn ploeg na het verloren eerste duel op het WK met Australië (2-0) van de media heeft gekregen. "Dat stelt me erg teleur", zei hij. "Dit team heeft de afgelopen drie jaar geweldige resultaten behaald. Ik denk dat we na de eerste wedstrijd wat meer respect verdienen, ook al hadden we het beter kunnen doen", zei de Italiaan op zijn 52e verjaardag tijdens een persconferentie in Santa Clara.

7 uur geleden
Bondscoach VS vol lof over Argentinië en steunt Messi

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino van de Verenigde Staten heeft zich tijdens zijn laatste persconferentie voor het WK-duel met Australië tot Lionel Messi gericht. "Ik wil hem mijn volledige steun betuigen, want hij maakt een moeilijke familiesituatie door", zei hij. "Ik ken hem en zijn familie nog van onze tijd samen bij Paris Saint-Germain. Ik wil zijn familie het allerbeste wensen."

7 uur geleden
Canadese bondscoach: 55.000 aanwezigen in stadion hadden geluk

VANCOUVER (ANP) - Bondscoach Jesse Marsch had het meer inwoners van Canada gegund om aanwezig te zijn bij de historische zege tegen Qatar in Vancouver. De Canadezen waren met 6-0 te sterk en boekten daarmee hun eerste zege op een wereldkampioenschap voetbal ooit.

8 uur geleden