Werder Bremen degradeert uit Bundesliga
BREMEN (ANP) - Werder Bremen is op de laatste speeldag uit de Bundesliga gedegradeerd. De viervoudig landskampioen verloor de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach met 2-4. 1. FC Köln profiteerde en passeerde Werder Bremen dankzij een zege op het al gedegradeerde Schalke 04 (1-0) op de ranglijst.
Werder Bremen speelde alleen in het seizoen 1980/1981 niet in de Bundesliga. Degradatie kwam niet helemaal uit de lucht vallen. De gevallen topclub streed de laatste seizoenen ook al tegen degradatie. Lars Stindl was de grote man van Borussia Mönchengladbach, met een doelpunt en assists op treffers van Rami Bensebaini en Florian Neuhaus. Marcus Thuram trof ook doel voor Borussia Mönchengladbach. Milot Rashica en Niclas Füllkrug scoorden in de slotfase nog voor Werder Bremen.
1. FC Köln profiteerde pas in de slotfase van het duel met Schalke 04 van de nederlaag van Werder Bremen. Sebastiaan Bornauw maakte in de 86e minuut de bevrijdende treffer. 1. FC Köln strijdt de komende week in de play-offs om promotie en degradatie voor een langer verblijf in de Bundesliga.
Arminia Bielefeld stelde op de laatste speeldag klassenbehoud veilig. De club won de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart (0-2) met dank aan doelpunten van Fabian Klos en Ritsu Doan. Mike van der Hoorn mocht invallen bij Bielefeld. Michel Vlap bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
4 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
4 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
5 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
5 uur geleden