Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wennemars troeft Prins en De Boo af voor titel op 1000 meter

Wennemars troeft Prins en De Boo af voor titel op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft bij de NK afstanden in Heerenveen voor het eerst de titel op de 1000 meter veroverd. De 23-jarige wereldkampioen van Team Essent bleef met 1.07,17 in een rechtstreeks duel Tim Prins voor en was ook sneller dan titelverdediger Jenning de Boo.

Kai Verbij, terug op het NK na een jaar afwezigheid, had met 1.08,74 de tot dan toe beste tijd neergezet. Wennemars en Prins waren daarna ruim sneller. Prins werd gehinderd door een kapot pak, maar reed een snelle eerste ronde. Wennemars won met een betere slotronde in 1.07,17 tegen 1.07,22 voor Prins. Kjeld Nuis kwam met 1.08,44 daar niet aan en werd vierde. De Boo leek op weg naar zijn derde titel op de 1000 meter, maar was op de streep met 1.07,29 net langzamer.

De beste vijf schaatsers op de 1000 meter hebben zich gekwalificeerd voor de wereldbeker. Dat zijn naast Wennemars, Prins en De Boo ook Nuis en Verbij. De eerste wereldbekerwedstrijd is van 14 tot en met 16 november in Salt Lake City.

Tweede zege

Wennemars boekte pas zijn tweede zege bij de senioren. De eerste was de wereldtitel op de 1000 meter afgelopen voorjaar in het Noorse Hamar. "Ik had nog nooit wat gewonnen, behalve het hoogst haalbare. Ik doe het omgekeerd, maar dit niveau is hier een soort mini-WK", reageerde Wennemars. "Mooi dat het lukte op het moment dat het moet."

De schaatser van Team Essent plaatste zich eerder voor de 500 en de 1500 meter en reed dit weekend ook drie persoonlijke records. "Als ik vandaag derde was geworden, had ik ook een mooi weekend gehad, maar dit is een titel die ik nog niet had, dus dat is heel leuk. Ik ben er hartstikke blij mee, wereldkampioen en Nederlands kampioen."

Meer uit Sport

Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

5 uur geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

6 uur geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

7 uur geleden
Zwemmer Korstanje voorlopig niet in actie door rugproblemen

EINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.

8 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez 'is rood' en blijft langer bij Ducati

ASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.

8 uur geleden
Basketbalvedette Antetokounmpo staat voor grote transfer

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.

10 uur geleden
Franse presentatrice van tv om kritiek op Belgische WK-speler

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.

16 uur geleden