Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wennemars spreekt na vierde plaats op 1500 meter van 'klotefilm'

Wennemars spreekt na vierde plaats op 1500 meter van 'klotefilm'

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.

"Ik reed een olympisch record, de snelste tijd ooit voor mij op een laaglandbaan. Dit was denk ik de beste 1500 meter uit mijn carrière", legde Wennemars zijn teleurstelling uit.

In de laatste ritten doken Kjeld Nuis (1.42,82), de Amerikaan Jordan Stolz (1.42,75) en de Chinees Ning Zhongyan (1.41,98) onder de tijd van Wennemars (1.43,05). "Meestal laat Ning zich kapotrijden door Kjeld. Daar hoopte ik een beetje op. Maar hij had al iets te vaak verloren van Kjeld en dacht waarschijnlijk: dat gaat vandaag niet gebeuren. Petje af daarvoor. Toen Kjeld ook net onder mijn tijd dook, wist ik eigenlijk wel dat het gedaan was."

'Meer gegund'

Topfavoriet Jordan Stolz wist het in de slotrit echter niet waar te maken en moest genoegen nemen met zilver. "Dan denk je: ga dan helemaal op een hoop alsjeblieft en word lekker vierde. Maar dat gebeurde ook weer niet. De jongens hebben het allemaal goed gedaan", aldus Wennemars. "Het klinkt misschien een beetje uit de hoogte, maar ik ben het meest trots op de veerkracht die ik hier heb laten zien. Dit waren denk ik wel de moeilijkste weken van mijn leven. Na die nare 1000 meter was er maar één antwoord mogelijk en dat was een goede 1500 meter rijden. Dat is gewoon gelukt. Daar ben ik heel blij mee. Maar dan is het wel echt ongelooflijk dat ik vierde word. Ik had mezelf wel meer gegund."

Wennemars heeft wel even nodig om de teleurstelling te verwerken. "Maar er komt een dag dat het werk keihard gaat lonen. En niet één of twee keer", klonk hij strijdvaardig.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

16 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

16 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

22 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

1 dag geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 dag geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden