Wennemars opgelucht met plaatsing 1500 meter ondanks knieblessure
HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars voelde de opluchting nadat hij zich na de mislukte 500 meter van vrijdag wel had gekwalificeerd voor de wereldbeker op de 1500 meter. De 22-jarige schaatser van Team Essent werd op het kwalificatietoernooi in Heerenveen tweede achter ploeggenoot Tijmen Snel. "Conditioneel ben ik heel erg in orde, ondanks mijn blessure", zei hij.
Wennemars werd half september nog geopereerd aan een scheurtje in een meniscus. Enkele weken later trainde hij alweer op het ijs. "Je hoopt te kunnen vertrouwen op al het werk dat we de afgelopen jaren en afgelopen zomer hebben gedaan en dat je op instinct weer goed gaat rijden. Ik had er best vertrouwen in, maar dat spatte vrijdag uiteen", zei hij over de 500 meter waarin hij ver van de top 5 bleef.
Door zijn knie lukken krachtsexplosies nog niet zo goed, zei Wennemars. "Als je echt hard wilt schaatsen, moeten dingen kloppen. Maar dat gaat wel komen. Ik ben blij dat mijn vaardigheden me vandaag niet in de steek hebben gelaten. Ik heb 3,5 nette rondjes gereden, alleen het laatste stuk was matig."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
9 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
20 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
21 uur geleden