Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wennemars opgelucht met plaatsing 1500 meter ondanks knieblessure

Wennemars opgelucht met plaatsing 1500 meter ondanks knieblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars voelde de opluchting nadat hij zich na de mislukte 500 meter van vrijdag wel had gekwalificeerd voor de wereldbeker op de 1500 meter. De 22-jarige schaatser van Team Essent werd op het kwalificatietoernooi in Heerenveen tweede achter ploeggenoot Tijmen Snel. "Conditioneel ben ik heel erg in orde, ondanks mijn blessure", zei hij.

Wennemars werd half september nog geopereerd aan een scheurtje in een meniscus. Enkele weken later trainde hij alweer op het ijs. "Je hoopt te kunnen vertrouwen op al het werk dat we de afgelopen jaren en afgelopen zomer hebben gedaan en dat je op instinct weer goed gaat rijden. Ik had er best vertrouwen in, maar dat spatte vrijdag uiteen", zei hij over de 500 meter waarin hij ver van de top 5 bleef.

Door zijn knie lukken krachtsexplosies nog niet zo goed, zei Wennemars. "Als je echt hard wilt schaatsen, moeten dingen kloppen. Maar dat gaat wel komen. Ik ben blij dat mijn vaardigheden me vandaag niet in de steek hebben gelaten. Ik heb 3,5 nette rondjes gereden, alleen het laatste stuk was matig."

Meer uit Sport

Melle van 't Wout vervangt De Laat in finale olympische aflossing

MILAAN (ANP) - Het Nederlandse shorttrackteam voor de finale van de olympische aflossing kent geen verrassingen. Bondscoach Niels Kerstholt vervangt Itzhak de Laat zoals verwacht door Melle van 't Wout. Kopman Jens van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons zijn de andere drie rijders.

15 minuten geleden
Velzeboer en Schulting bereiken halve finale op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting hebben bij de Olympische Spelen de halve finale op de 1500 meter bereikt. Beide Nederlandse rijdsters eindigden in de vijfde kwartfinale bij de eerste drie.

27 minuten geleden
Michelle Velzeboer gaat op olympische 1500 meter opnieuw onderuit

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.

51 minuten geleden
Vechtersmentaliteit levert Rijpma-de Jong eindelijk goud op

MILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.

1 uur geleden
IJshockeyers Canada na comeback naar olympische finale

MILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).

2 uur geleden
Kok kreeg de snelheid niet vanzelf op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.

2 uur geleden
Groenewoud schaatste 'te gretig' en hoopt nu op massastart

MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.

2 uur geleden