Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wennemars opgelucht met plaatsing 1500 meter ondanks knieblessure

Wennemars opgelucht met plaatsing 1500 meter ondanks knieblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars voelde de opluchting nadat hij zich na de mislukte 500 meter van vrijdag wel had gekwalificeerd voor de wereldbeker op de 1500 meter. De 22-jarige schaatser van Team Essent werd op het kwalificatietoernooi in Heerenveen tweede achter ploeggenoot Tijmen Snel. "Conditioneel ben ik heel erg in orde, ondanks mijn blessure", zei hij.

Wennemars werd half september nog geopereerd aan een scheurtje in een meniscus. Enkele weken later trainde hij alweer op het ijs. "Je hoopt te kunnen vertrouwen op al het werk dat we de afgelopen jaren en afgelopen zomer hebben gedaan en dat je op instinct weer goed gaat rijden. Ik had er best vertrouwen in, maar dat spatte vrijdag uiteen", zei hij over de 500 meter waarin hij ver van de top 5 bleef.

Door zijn knie lukken krachtsexplosies nog niet zo goed, zei Wennemars. "Als je echt hard wilt schaatsen, moeten dingen kloppen. Maar dat gaat wel komen. Ik ben blij dat mijn vaardigheden me vandaag niet in de steek hebben gelaten. Ik heb 3,5 nette rondjes gereden, alleen het laatste stuk was matig."

Meer uit Sport

Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

8 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

18 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

20 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

20 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

21 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

21 uur geleden