Wembley maakt nog geen indruk op Roord: misschien als het vol zit
LONDEN (ANP) - Spelen voor 75.000 voornamelijk Engelse fans op Wembley geeft de voetbalsters van Oranje juist alleen maar "extra energie" om te presteren. Middenveldster Jill Roord zegt geen last te hebben van de extra druk die erbij komt kijken en denkt dat dat ook voor haar medespeelsters geldt. Het 'heilige gras' in Londen maakte donderdag tijdens de training nog geen onuitwisbare indruk. "Maar misschien komt dat als het vol zit", zegt Roord over het Nations League-duel met Engeland van vrijdag.
De 96-voudig international speelde vorig jaar al eens voor ruim 90.000 toeschouwers, met haar vorige club VfL Wolfsburg tegen FC Barcelona in Camp Nou. Roord verloor, maar scoorde wel. "Dat is tot nu toe de wedstrijd die me het meest is bijgebleven. Vrijdag wordt ook weer een speciale wedstrijd, maar inmiddels hebben we wel veel van dit soort grote duels gespeeld. Het wordt nooit normaal, maar het went wel."
Manchester City-speelster Roord ziet zulke grote toeschouwersaantallen bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal niet als losse incidenten. "Je ziet het steeds meer deze kant op gaan. Zeker ook in de Engelse competitie is het steeds vaker in een groot stadion. Ik speelde laatste met City op Old Trafford voor 40.000 tot 50.000 mensen. Dat zijn wel hele vette dingen."
Duidelijk verschil
De 26-jarige Roord, die sinds deze zomer in Manchester speelt, ziet een duidelijk verschil tussen Engelse en Nederlandse voetbalfans. "Voetbal is in Engeland zó belangrijk voor fans. Het is het hoogtepunt van hun week. Het is zo belangrijk dat de club dan wint. Dat merk je aan hoe gepassioneerd ze zijn. In het stadion, maar ook na de wedstrijd met foto's en handtekeningen."
Namens Roord komt vrijdag alleen vader en oud-voetballer René naar Wembley. "Dat valt tegen, maar verder zit iedereen voor de buis." Via de KNVB zijn 150 kaarten verkocht aan Nederlandse fans, maar volgens een woordvoerster konden supporters ook direct via de Engelse bond aan kaarten komen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
20 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
23 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
23 uur geleden