Wembley maakt nog geen indruk op Roord: misschien als het vol zit
LONDEN (ANP) - Spelen voor 75.000 voornamelijk Engelse fans op Wembley geeft de voetbalsters van Oranje juist alleen maar "extra energie" om te presteren. Middenveldster Jill Roord zegt geen last te hebben van de extra druk die erbij komt kijken en denkt dat dat ook voor haar medespeelsters geldt. Het 'heilige gras' in Londen maakte donderdag tijdens de training nog geen onuitwisbare indruk. "Maar misschien komt dat als het vol zit", zegt Roord over het Nations League-duel met Engeland van vrijdag.
De 96-voudig international speelde vorig jaar al eens voor ruim 90.000 toeschouwers, met haar vorige club VfL Wolfsburg tegen FC Barcelona in Camp Nou. Roord verloor, maar scoorde wel. "Dat is tot nu toe de wedstrijd die me het meest is bijgebleven. Vrijdag wordt ook weer een speciale wedstrijd, maar inmiddels hebben we wel veel van dit soort grote duels gespeeld. Het wordt nooit normaal, maar het went wel."
Manchester City-speelster Roord ziet zulke grote toeschouwersaantallen bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal niet als losse incidenten. "Je ziet het steeds meer deze kant op gaan. Zeker ook in de Engelse competitie is het steeds vaker in een groot stadion. Ik speelde laatste met City op Old Trafford voor 40.000 tot 50.000 mensen. Dat zijn wel hele vette dingen."
Duidelijk verschil
De 26-jarige Roord, die sinds deze zomer in Manchester speelt, ziet een duidelijk verschil tussen Engelse en Nederlandse voetbalfans. "Voetbal is in Engeland zó belangrijk voor fans. Het is het hoogtepunt van hun week. Het is zo belangrijk dat de club dan wint. Dat merk je aan hoe gepassioneerd ze zijn. In het stadion, maar ook na de wedstrijd met foto's en handtekeningen."
Namens Roord komt vrijdag alleen vader en oud-voetballer René naar Wembley. "Dat valt tegen, maar verder zit iedereen voor de buis." Via de KNVB zijn 150 kaarten verkocht aan Nederlandse fans, maar volgens een woordvoerster konden supporters ook direct via de Engelse bond aan kaarten komen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
11 uur geleden