Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wembley maakt nog geen indruk op Roord: misschien als het vol zit

Wembley maakt nog geen indruk op Roord: misschien als het vol zit

LONDEN (ANP) - Spelen voor 75.000 voornamelijk Engelse fans op Wembley geeft de voetbalsters van Oranje juist alleen maar "extra energie" om te presteren. Middenveldster Jill Roord zegt geen last te hebben van de extra druk die erbij komt kijken en denkt dat dat ook voor haar medespeelsters geldt. Het 'heilige gras' in Londen maakte donderdag tijdens de training nog geen onuitwisbare indruk. "Maar misschien komt dat als het vol zit", zegt Roord over het Nations League-duel met Engeland van vrijdag.

De 96-voudig international speelde vorig jaar al eens voor ruim 90.000 toeschouwers, met haar vorige club VfL Wolfsburg tegen FC Barcelona in Camp Nou. Roord verloor, maar scoorde wel. "Dat is tot nu toe de wedstrijd die me het meest is bijgebleven. Vrijdag wordt ook weer een speciale wedstrijd, maar inmiddels hebben we wel veel van dit soort grote duels gespeeld. Het wordt nooit normaal, maar het went wel."

Manchester City-speelster Roord ziet zulke grote toeschouwersaantallen bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal niet als losse incidenten. "Je ziet het steeds meer deze kant op gaan. Zeker ook in de Engelse competitie is het steeds vaker in een groot stadion. Ik speelde laatste met City op Old Trafford voor 40.000 tot 50.000 mensen. Dat zijn wel hele vette dingen."

Duidelijk verschil

De 26-jarige Roord, die sinds deze zomer in Manchester speelt, ziet een duidelijk verschil tussen Engelse en Nederlandse voetbalfans. "Voetbal is in Engeland zó belangrijk voor fans. Het is het hoogtepunt van hun week. Het is zo belangrijk dat de club dan wint. Dat merk je aan hoe gepassioneerd ze zijn. In het stadion, maar ook na de wedstrijd met foto's en handtekeningen."

Namens Roord komt vrijdag alleen vader en oud-voetballer René naar Wembley. "Dat valt tegen, maar verder zit iedereen voor de buis." Via de KNVB zijn 150 kaarten verkocht aan Nederlandse fans, maar volgens een woordvoerster konden supporters ook direct via de Engelse bond aan kaarten komen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax na PSV ook naar tweede voorronde Europa Cup

GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.

40 minuten geleden
Benfica stelt Mourinho aan als opvolger van Lage

LISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.

1 uur geleden
KNVB beraadt zich na toelichting hof in zaak-Vitesse

ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.

6 uur geleden
Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

17 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

19 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

20 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

22 uur geleden