Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wembley maakt nog geen indruk op Roord: misschien als het vol zit

Wembley maakt nog geen indruk op Roord: misschien als het vol zit

LONDEN (ANP) - Spelen voor 75.000 voornamelijk Engelse fans op Wembley geeft de voetbalsters van Oranje juist alleen maar "extra energie" om te presteren. Middenveldster Jill Roord zegt geen last te hebben van de extra druk die erbij komt kijken en denkt dat dat ook voor haar medespeelsters geldt. Het 'heilige gras' in Londen maakte donderdag tijdens de training nog geen onuitwisbare indruk. "Maar misschien komt dat als het vol zit", zegt Roord over het Nations League-duel met Engeland van vrijdag.

De 96-voudig international speelde vorig jaar al eens voor ruim 90.000 toeschouwers, met haar vorige club VfL Wolfsburg tegen FC Barcelona in Camp Nou. Roord verloor, maar scoorde wel. "Dat is tot nu toe de wedstrijd die me het meest is bijgebleven. Vrijdag wordt ook weer een speciale wedstrijd, maar inmiddels hebben we wel veel van dit soort grote duels gespeeld. Het wordt nooit normaal, maar het went wel."

Manchester City-speelster Roord ziet zulke grote toeschouwersaantallen bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal niet als losse incidenten. "Je ziet het steeds meer deze kant op gaan. Zeker ook in de Engelse competitie is het steeds vaker in een groot stadion. Ik speelde laatste met City op Old Trafford voor 40.000 tot 50.000 mensen. Dat zijn wel hele vette dingen."

Duidelijk verschil

De 26-jarige Roord, die sinds deze zomer in Manchester speelt, ziet een duidelijk verschil tussen Engelse en Nederlandse voetbalfans. "Voetbal is in Engeland zó belangrijk voor fans. Het is het hoogtepunt van hun week. Het is zo belangrijk dat de club dan wint. Dat merk je aan hoe gepassioneerd ze zijn. In het stadion, maar ook na de wedstrijd met foto's en handtekeningen."

Namens Roord komt vrijdag alleen vader en oud-voetballer René naar Wembley. "Dat valt tegen, maar verder zit iedereen voor de buis." Via de KNVB zijn 150 kaarten verkocht aan Nederlandse fans, maar volgens een woordvoerster konden supporters ook direct via de Engelse bond aan kaarten komen.

Meer uit Voetbal

Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

10 minuten geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

3 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

3 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

4 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

4 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

4 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

5 uur geleden