Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wembley maakt nog geen indruk op Roord: misschien als het vol zit

Wembley maakt nog geen indruk op Roord: misschien als het vol zit

LONDEN (ANP) - Spelen voor 75.000 voornamelijk Engelse fans op Wembley geeft de voetbalsters van Oranje juist alleen maar "extra energie" om te presteren. Middenveldster Jill Roord zegt geen last te hebben van de extra druk die erbij komt kijken en denkt dat dat ook voor haar medespeelsters geldt. Het 'heilige gras' in Londen maakte donderdag tijdens de training nog geen onuitwisbare indruk. "Maar misschien komt dat als het vol zit", zegt Roord over het Nations League-duel met Engeland van vrijdag.

De 96-voudig international speelde vorig jaar al eens voor ruim 90.000 toeschouwers, met haar vorige club VfL Wolfsburg tegen FC Barcelona in Camp Nou. Roord verloor, maar scoorde wel. "Dat is tot nu toe de wedstrijd die me het meest is bijgebleven. Vrijdag wordt ook weer een speciale wedstrijd, maar inmiddels hebben we wel veel van dit soort grote duels gespeeld. Het wordt nooit normaal, maar het went wel."

Manchester City-speelster Roord ziet zulke grote toeschouwersaantallen bij wedstrijden in het vrouwenvoetbal niet als losse incidenten. "Je ziet het steeds meer deze kant op gaan. Zeker ook in de Engelse competitie is het steeds vaker in een groot stadion. Ik speelde laatste met City op Old Trafford voor 40.000 tot 50.000 mensen. Dat zijn wel hele vette dingen."

Duidelijk verschil

De 26-jarige Roord, die sinds deze zomer in Manchester speelt, ziet een duidelijk verschil tussen Engelse en Nederlandse voetbalfans. "Voetbal is in Engeland zó belangrijk voor fans. Het is het hoogtepunt van hun week. Het is zo belangrijk dat de club dan wint. Dat merk je aan hoe gepassioneerd ze zijn. In het stadion, maar ook na de wedstrijd met foto's en handtekeningen."

Namens Roord komt vrijdag alleen vader en oud-voetballer René naar Wembley. "Dat valt tegen, maar verder zit iedereen voor de buis." Via de KNVB zijn 150 kaarten verkocht aan Nederlandse fans, maar volgens een woordvoerster konden supporters ook direct via de Engelse bond aan kaarten komen.

Meer uit Voetbal

Beukema scoort maar verliest met Napoli van Atalanta

BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.

32 minuten geleden
Mac Allister bezorgt Liverpool met late treffer overwinning

NOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).

34 minuten geleden
FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

1 uur geleden
FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

4 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

8 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

9 uur geleden