Wembley-bogen in Italiaanse kleuren uit solidariteit
LONDEN (ANP) - De beroemde bogen boven het Wembley-stadion in Londen kleurden vrijdag groen-wit-rood uit solidariteit met Italië, dat door het nieuwe coronavirus zeer zwaar is getroffen. Beide landen zouden deze avond in de Engelse voetbaltempel tegen elkaar oefenen, als begin van de voorbereidingscampagne op het EK dat komende zomer zou worden gehouden. Door de uitbraak van het mondiale longvirus werd de vriendschappelijke interland geannuleerd en het EK verschoven naar de zomer van 2021.
"We delen deze avond niet het speelveld 'azzurri', maar we staan wel samen en verenigd in deze zware tijden", liet de Engelse voetbalbond weten op Twitter. Boven de ingang van de legendarische arena viel in het Italiaans te lezen: "We zijn gescheiden. Maar we zijn tezamen. Forza Italia."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
7 uur geleden