Welten en De Goede laten open of ze in 2024 voor vierde goud gaan
TOKIO (ANP) - Lidewij Welten en Eva de Goede lieten na het veroveren van hun derde gouden medaille in het midden of ze in 2024 op de Spelen van Parijs opgaan voor hun vierde gouden plak. De twee dertigers zijn de enige twee hockeysters die nog actief zijn van het team dat in Peking 2008 de olympische titel pakte. Welten en De Goede zouden de eerste Nederlandse sporters kunnen worden die op vier verschillende Spelen goud pakken.
Traditiegetrouw komen na een olympische hockeyfinale ook de vragen voorbij over de toekomst van de speelsters, zeker die van diegenen die inmiddels de 30 gepasseerd zijn. Na een olympische cyclus zwaait er altijd een aantal speelsters af, zo heeft het verleden uitgewezen. Kort na de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 besloten onder anderen Naomi van As, Ellen Hoog en Maartje Paumen hun interlandloopbaan te beëindigen.
Met de gouden plek om hun nek hadden veel speelsters wel andere dingen aan hun hoofd dan nadenken over hun toekomst. Margot van Geffen liet wél los dat de Spelen van Tokio haar laatste Spelen waren, maar oudgedienden Welten en De Goede lieten het nog open. Al nam Welten wel een voorschot op een naderend afscheid.
Moeizame aanloop
"Ik weet het niet, maar ik denk het niet dat ik er in Parijs bij ben. Maar zeg nooit nooit. Ik ben nog niet van plan nu te stoppen, maar wanneer wel weet ik nog niet", zei de 31-jarige Welten. De omstandigheden zijn ditmaal aantrekkelijker, aangezien de Spelen niet vier maar 'slechts' drie jaar op zich laten wachten. Bovendien is er volgend jaar al een WK, dat in Amstelveen en in Spanje wordt gespeeld.
Welten kende een moeizame aanloop naar haar derde gouden medaille. "Ik ben heel trots dat ik hier sta. Ik had hier een wonder voor nodig, maar wonderen bestaan", zei Welten, die half mei nog een hamstringblessure opliep en het EK in eigen land aan zich voorbij moest laten gaan.
Heel erg bijzonder
"Ik had de medische schijn wel tegen me; voor mijn herstel stond zes tot acht maanden. Daar heb ik wel iets van afgesnoept, ja. Hier moest ik bij zijn en daar heb ik alles voor gedaan. Dat maakt deze plak wel heel speciaal."
Welten maakte de reis naar haar derde gouden plak samen met De Goede mee. De 32-jarige De Goede, aanvoerster van Oranje, wilde na de Spelen weinig loslaten over haar toekomstplannen. "Het is heel erg bijzonder om voor de vierde keer een olympische medaille om je nek te hebben hangen", aldus De Goede, die dertien jaar geleden haar eerste goud pakte.
"In de afgelopen jaren ben ik zo gegroeid als mens en als speelster. Als je ouder bent, maak je het toch wat bewuster mee. In dat opzicht en gezien het feit hoe ik ben teruggekomen in het team voelt deze misschien nog wel specialer."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
6 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
6 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
6 uur geleden