Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Welten en De Goede laten open of ze in 2024 voor vierde goud gaan

Welten en De Goede laten open of ze in 2024 voor vierde goud gaan

TOKIO (ANP) - Lidewij Welten en Eva de Goede lieten na het veroveren van hun derde gouden medaille in het midden of ze in 2024 op de Spelen van Parijs opgaan voor hun vierde gouden plak. De twee dertigers zijn de enige twee hockeysters die nog actief zijn van het team dat in Peking 2008 de olympische titel pakte. Welten en De Goede zouden de eerste Nederlandse sporters kunnen worden die op vier verschillende Spelen goud pakken.

Traditiegetrouw komen na een olympische hockeyfinale ook de vragen voorbij over de toekomst van de speelsters, zeker die van diegenen die inmiddels de 30 gepasseerd zijn. Na een olympische cyclus zwaait er altijd een aantal speelsters af, zo heeft het verleden uitgewezen. Kort na de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 besloten onder anderen Naomi van As, Ellen Hoog en Maartje Paumen hun interlandloopbaan te beëindigen.

Met de gouden plek om hun nek hadden veel speelsters wel andere dingen aan hun hoofd dan nadenken over hun toekomst. Margot van Geffen liet wél los dat de Spelen van Tokio haar laatste Spelen waren, maar oudgedienden Welten en De Goede lieten het nog open. Al nam Welten wel een voorschot op een naderend afscheid.

Moeizame aanloop

"Ik weet het niet, maar ik denk het niet dat ik er in Parijs bij ben. Maar zeg nooit nooit. Ik ben nog niet van plan nu te stoppen, maar wanneer wel weet ik nog niet", zei de 31-jarige Welten. De omstandigheden zijn ditmaal aantrekkelijker, aangezien de Spelen niet vier maar 'slechts' drie jaar op zich laten wachten. Bovendien is er volgend jaar al een WK, dat in Amstelveen en in Spanje wordt gespeeld.

Welten kende een moeizame aanloop naar haar derde gouden medaille. "Ik ben heel trots dat ik hier sta. Ik had hier een wonder voor nodig, maar wonderen bestaan", zei Welten, die half mei nog een hamstringblessure opliep en het EK in eigen land aan zich voorbij moest laten gaan.

Heel erg bijzonder

"Ik had de medische schijn wel tegen me; voor mijn herstel stond zes tot acht maanden. Daar heb ik wel iets van afgesnoept, ja. Hier moest ik bij zijn en daar heb ik alles voor gedaan. Dat maakt deze plak wel heel speciaal."

Welten maakte de reis naar haar derde gouden plak samen met De Goede mee. De 32-jarige De Goede, aanvoerster van Oranje, wilde na de Spelen weinig loslaten over haar toekomstplannen. "Het is heel erg bijzonder om voor de vierde keer een olympische medaille om je nek te hebben hangen", aldus De Goede, die dertien jaar geleden haar eerste goud pakte.

"In de afgelopen jaren ben ik zo gegroeid als mens en als speelster. Als je ouder bent, maak je het toch wat bewuster mee. In dat opzicht en gezien het feit hoe ik ben teruggekomen in het team voelt deze misschien nog wel specialer."

Meer uit Sport

Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

1 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

4 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

5 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

6 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

21 uur geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

23 uur geleden
Brits Open in 2028 niet op golfbaan van Trump

ST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.

1 dag geleden