Welsford pakt derde ritzege, Narváez wint Tour Down Under
ADELAIDE (ANP/BELGA) - De Ecuadoriaan Jhonatan Narváez heeft de eindzege in de Tour Down Under niet meer uit handen gegeven. De wielrenner van UAE Team Emirates kwam zondag in de 90 kilometer lange slotrit door de straten van het Australische Adelaide niet meer echt in de problemen. De in eigen land rijdende Sam Welsford van Red Bull-Bora-Hansgrohe boekte in de sprint zijn derde etappezege van deze editie.
In de slotrit rekende Welsford af met nummers 2 Bryan Coquard en 3 Phil Bauhaus uit Frankrijk en Duitsland. In de laatste kilometers waren er meerdere valpartijen, waardoor het peloton brak en niet iedereen meer kon meesprinten om de winst.
Welsford boekte vorig jaar ook al drie ritzeges in de eerste WorldTour-koers van het jaar. Dit jaar kreeg hij assistentie van onder anderen de Nederlandse sprintvoorbereider Danny van Poppel.
"Echt veilig was het niet", reageerde Narváez na het behalen van de eindzege. "In de laatste drie kilometer waren er nog twee valpartijen. Als 150 renners met zeventig kilometer per uur naar een bocht gaan, dan wordt het gevaarlijk. Maar we hebben het gered." De Ecuadoriaan had de leiderstrui zaterdag bemachtigd met de zege in de koninginnenrit.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
10 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
10 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
12 uur geleden