Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Welsford pakt derde ritzege, Narváez wint Tour Down Under

Welsford pakt derde ritzege, Narváez wint Tour Down Under

ADELAIDE (ANP/BELGA) - De Ecuadoriaan Jhonatan Narváez heeft de eindzege in de Tour Down Under niet meer uit handen gegeven. De wielrenner van UAE Team Emirates kwam zondag in de 90 kilometer lange slotrit door de straten van het Australische Adelaide niet meer echt in de problemen. De in eigen land rijdende Sam Welsford van Red Bull-Bora-Hansgrohe boekte in de sprint zijn derde etappezege van deze editie.

In de slotrit rekende Welsford af met nummers 2 Bryan Coquard en 3 Phil Bauhaus uit Frankrijk en Duitsland. In de laatste kilometers waren er meerdere valpartijen, waardoor het peloton brak en niet iedereen meer kon meesprinten om de winst.

Welsford boekte vorig jaar ook al drie ritzeges in de eerste WorldTour-koers van het jaar. Dit jaar kreeg hij assistentie van onder anderen de Nederlandse sprintvoorbereider Danny van Poppel.

"Echt veilig was het niet", reageerde Narváez na het behalen van de eindzege. "In de laatste drie kilometer waren er nog twee valpartijen. Als 150 renners met zeventig kilometer per uur naar een bocht gaan, dan wordt het gevaarlijk. Maar we hebben het gered." De Ecuadoriaan had de leiderstrui zaterdag bemachtigd met de zege in de koninginnenrit.

Meer uit Sport

Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

2 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

4 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

5 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

7 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

9 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

10 uur geleden