Welsford pakt derde ritzege, Narváez wint Tour Down Under
ADELAIDE (ANP/BELGA) - De Ecuadoriaan Jhonatan Narváez heeft de eindzege in de Tour Down Under niet meer uit handen gegeven. De wielrenner van UAE Team Emirates kwam zondag in de 90 kilometer lange slotrit door de straten van het Australische Adelaide niet meer echt in de problemen. De in eigen land rijdende Sam Welsford van Red Bull-Bora-Hansgrohe boekte in de sprint zijn derde etappezege van deze editie.
In de slotrit rekende Welsford af met nummers 2 Bryan Coquard en 3 Phil Bauhaus uit Frankrijk en Duitsland. In de laatste kilometers waren er meerdere valpartijen, waardoor het peloton brak en niet iedereen meer kon meesprinten om de winst.
Welsford boekte vorig jaar ook al drie ritzeges in de eerste WorldTour-koers van het jaar. Dit jaar kreeg hij assistentie van onder anderen de Nederlandse sprintvoorbereider Danny van Poppel.
"Echt veilig was het niet", reageerde Narváez na het behalen van de eindzege. "In de laatste drie kilometer waren er nog twee valpartijen. Als 150 renners met zeventig kilometer per uur naar een bocht gaan, dan wordt het gevaarlijk. Maar we hebben het gered." De Ecuadoriaan had de leiderstrui zaterdag bemachtigd met de zege in de koninginnenrit.
Meer uit Sport
EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
28 minuten geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
21 uur geleden