Welsford pakt derde ritzege, Narváez wint Tour Down Under
ADELAIDE (ANP/BELGA) - De Ecuadoriaan Jhonatan Narváez heeft de eindzege in de Tour Down Under niet meer uit handen gegeven. De wielrenner van UAE Team Emirates kwam zondag in de 90 kilometer lange slotrit door de straten van het Australische Adelaide niet meer echt in de problemen. De in eigen land rijdende Sam Welsford van Red Bull-Bora-Hansgrohe boekte in de sprint zijn derde etappezege van deze editie.
In de slotrit rekende Welsford af met nummers 2 Bryan Coquard en 3 Phil Bauhaus uit Frankrijk en Duitsland. In de laatste kilometers waren er meerdere valpartijen, waardoor het peloton brak en niet iedereen meer kon meesprinten om de winst.
Welsford boekte vorig jaar ook al drie ritzeges in de eerste WorldTour-koers van het jaar. Dit jaar kreeg hij assistentie van onder anderen de Nederlandse sprintvoorbereider Danny van Poppel.
"Echt veilig was het niet", reageerde Narváez na het behalen van de eindzege. "In de laatste drie kilometer waren er nog twee valpartijen. Als 150 renners met zeventig kilometer per uur naar een bocht gaan, dan wordt het gevaarlijk. Maar we hebben het gered." De Ecuadoriaan had de leiderstrui zaterdag bemachtigd met de zege in de koninginnenrit.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
28 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
1 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).
4 uur geleden