Welsford opnieuw de snelste in openingsrit Tour Down Under
GUMERACHA (ANP/RTR) - De Australische wielrenner Sam Welsford (Red Bull-Bora-Hansgrohe) heeft voor het tweede jaar op rij de openingsetappe van de Tour Down Under gewonnen, de Australische openingskoers van het wielerseizoen. Hij won na een rit van bijna 151 kilometer de massasprint in de straten van Gumeracha. De Brit Matthew Brennan uit de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike eindigde als tweede. Een andere Brit, Matthew Walls (Groupama FDJ) werd derde.
In de laatste 3 kilometer vond nog een valpartij plaats met Dylan van Baarle als een van de slachtoffers. Hij wist de finish op eigen kracht te halen. Met een erg lange sprint maakte Welsford het voorbereidende werk van ploeggenoot Danny van Poppel af. De Australiër ging zo vroeg juichen dat Brennan nog dichtbij kwam, maar de 19-jarige neoprof slaagde er niet meer in zijn voorwiel voor dat van Welsford te duwen.
"Ik heb mezelf vervloekt in de laatste 100 meter", zei Welsford in de interviews na zijn overwinning. "Ik ging wellicht iets te vroeg aan. Zo werd het een hele lange sprint. Ik had niet meer de energie om alle twee mijn handen omhoog te steken."
De zesdaagse Tour Down Under duurt nog tot en met zondag. Woensdag wacht een heuvelachtige etappe van 128,8 kilometer met start en aankomst in Tanunda.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
2 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden