Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Welsford opnieuw de snelste in openingsrit Tour Down Under

Welsford opnieuw de snelste in openingsrit Tour Down Under

GUMERACHA (ANP/RTR) - De Australische wielrenner Sam Welsford (Red Bull-Bora-Hansgrohe) heeft voor het tweede jaar op rij de openingsetappe van de Tour Down Under gewonnen, de Australische openingskoers van het wielerseizoen. Hij won na een rit van bijna 151 kilometer de massasprint in de straten van Gumeracha. De Brit Matthew Brennan uit de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike eindigde als tweede. Een andere Brit, Matthew Walls (Groupama FDJ) werd derde.

In de laatste 3 kilometer vond nog een valpartij plaats met Dylan van Baarle als een van de slachtoffers. Hij wist de finish op eigen kracht te halen. Met een erg lange sprint maakte Welsford het voorbereidende werk van ploeggenoot Danny van Poppel af. De Australiër ging zo vroeg juichen dat Brennan nog dichtbij kwam, maar de 19-jarige neoprof slaagde er niet meer in zijn voorwiel voor dat van Welsford te duwen.

"Ik heb mezelf vervloekt in de laatste 100 meter", zei Welsford in de interviews na zijn overwinning. "Ik ging wellicht iets te vroeg aan. Zo werd het een hele lange sprint. Ik had niet meer de energie om alle twee mijn handen omhoog te steken."

De zesdaagse Tour Down Under duurt nog tot en met zondag. Woensdag wacht een heuvelachtige etappe van 128,8 kilometer met start en aankomst in Tanunda.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

4 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

7 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

8 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

8 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

9 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

9 uur geleden