Welsford opnieuw de snelste in openingsrit Tour Down Under
GUMERACHA (ANP/RTR) - De Australische wielrenner Sam Welsford (Red Bull-Bora-Hansgrohe) heeft voor het tweede jaar op rij de openingsetappe van de Tour Down Under gewonnen, de Australische openingskoers van het wielerseizoen. Hij won na een rit van bijna 151 kilometer de massasprint in de straten van Gumeracha. De Brit Matthew Brennan uit de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike eindigde als tweede. Een andere Brit, Matthew Walls (Groupama FDJ) werd derde.
In de laatste 3 kilometer vond nog een valpartij plaats met Dylan van Baarle als een van de slachtoffers. Hij wist de finish op eigen kracht te halen. Met een erg lange sprint maakte Welsford het voorbereidende werk van ploeggenoot Danny van Poppel af. De Australiër ging zo vroeg juichen dat Brennan nog dichtbij kwam, maar de 19-jarige neoprof slaagde er niet meer in zijn voorwiel voor dat van Welsford te duwen.
"Ik heb mezelf vervloekt in de laatste 100 meter", zei Welsford in de interviews na zijn overwinning. "Ik ging wellicht iets te vroeg aan. Zo werd het een hele lange sprint. Ik had niet meer de energie om alle twee mijn handen omhoog te steken."
De zesdaagse Tour Down Under duurt nog tot en met zondag. Woensdag wacht een heuvelachtige etappe van 128,8 kilometer met start en aankomst in Tanunda.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
20 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
1 dag geleden