Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wells Fargo zet 1,1 miljard opzij voor mogelijke kredietverliezen

Wells Fargo zet 1,1 miljard opzij voor mogelijke kredietverliezen

SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse bank Wells Fargo heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 1,1 miljard dollar opzijgezet die mogelijk nodig zijn om verliezen op te vangen. Dat zorgde ervoor dat het resultaat in de eerste maanden van het jaar lager uitviel dan voorzien.

De bank haalde in de meetperiode 17,6 miljard dollar (ruim 16 miljard euro) aan inkomsten binnen. Dat is minder dan de 18,5 miljard dollar een jaar eerder en ook minder dan kenners in doorsnee hadden verwacht. Onder de streep bleef 3,7 miljard dollar over, tegen 4,6 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder.

Naast de mogelijke kredietverliezen profiteert Wells Fargo mogelijk wel van de hogere rentes. Topman Charlie Scharf ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet, geholpen door de sterke kapitaalpositie en de lage kostenbasis. Dat zorgt voor hogere marges en meer ruimte voor investeringen.

In tegenstelling tot andere grote banken op Wall Street is Wells Fargo meer gericht op Amerikaanse consumenten en retail. Dat betekent dat Wells Fargo minder last heeft van de schommelingen op de markten en sancties tegen Rusland als gevolg van de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Financieel

173 bedrijven in Zeeland krijgen ruimte op het volle stroomnet

MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.

40 minuten geleden
Zweden draagt Russisch 'schaduwschip' mogelijk over aan Oekraïne

STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.

56 minuten geleden
Koninklijke Horeca Nederland richt meldpunt op na datalek sector

WOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.

1 uur geleden
Groene stroom is wel echt groen, zeggen leveranciers na rapport

ROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.

1 uur geleden
Eurostar-topvrouw: Nederland belangrijk voor onze groeiambities

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.

1 uur geleden
Amazon investeert 10 miljard euro in Europa, 25.000 extra banen

SEATTLE (ANP) - Amazon gaat de komende jaren meer investeren in Europa. Daardoor neemt het aantal medewerkers van het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern in Europa naar verwachting met 25.000 toe. Op dit moment heeft Amazon 230.000 mensen in dienst in Europa.

1 uur geleden
ASN Bank herstelt storing met weergave spaarsaldo in de nacht

UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.

2 uur geleden