Wells Fargo zet 1,1 miljard opzij voor mogelijke kredietverliezen
SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse bank Wells Fargo heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 1,1 miljard dollar opzijgezet die mogelijk nodig zijn om verliezen op te vangen. Dat zorgde ervoor dat het resultaat in de eerste maanden van het jaar lager uitviel dan voorzien.
De bank haalde in de meetperiode 17,6 miljard dollar (ruim 16 miljard euro) aan inkomsten binnen. Dat is minder dan de 18,5 miljard dollar een jaar eerder en ook minder dan kenners in doorsnee hadden verwacht. Onder de streep bleef 3,7 miljard dollar over, tegen 4,6 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder.
Naast de mogelijke kredietverliezen profiteert Wells Fargo mogelijk wel van de hogere rentes. Topman Charlie Scharf ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet, geholpen door de sterke kapitaalpositie en de lage kostenbasis. Dat zorgt voor hogere marges en meer ruimte voor investeringen.
In tegenstelling tot andere grote banken op Wall Street is Wells Fargo meer gericht op Amerikaanse consumenten en retail. Dat betekent dat Wells Fargo minder last heeft van de schommelingen op de markten en sancties tegen Rusland als gevolg van de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Zeker een op de drie onderhandelaars bij CNV heeft te maken met een aanzienlijke ontslagronde. Dat meldt de vakbond op basis van een inventarisatie onder cao-onderhandelaars. "Duizenden banen staan momenteel op de tocht", stelt CNV-voorzitter Piet Fortuin.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in september verder gestegen. De groei was groter dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, transportmiddelen en delfstoffen uitgevoerd. De uitvoer van chemische producten was echter lager dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 2,6 procent.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 4 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarbij nam het verkoopvolume, oftewel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, met 2 procent toe.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
9 uur geleden