Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wells Fargo en Zoom onderuit op rood Wall Street

Wells Fargo en Zoom onderuit op rood Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Daarbij viel met name het verlies van onlinevergaderdienst Zoom Video Communications op. Ook Wells Fargo moest bloeden. De bank wacht mogelijk een nieuwe boete vanwege de afwikkeling van het omvangrijke fraudeschandaal van jaren terug.

Wells Fargo speelde 5,6 procent aan beurswaarde kwijt. De bank zou naar verluidt te weinig haast maken met het compenseren van slachtoffers. Ook maatregelen om herhaling van de fraude te voorkomen zouden te lang op zich laten wachten. Medewerkers van de bank openden jarenlang zonder toestemming miljoenen bankrekeningen en kredieten voor klanten. Daarmee wilden ze voldoen aan de te ambitieuze verkoopdoelstellingen van de bank. De kwestie kostte Wells Fargo al meer dan 5 miljard dollar (4,2 miljard euro) aan boetes en schikkingen.

Zoom verloor op zijn beurt bijna 17 procent na publicatie van kwartaalcijfers. Ondanks een stevige omzetgroei tot boven de 1 miljard dollar, lijkt de rek er wel een beetje uit. Voor het derde kwartaal verwacht Zoom een omzet die nagenoeg gelijkligt aan die van het tweede kwartaal, waarmee beleggers het aandeel in de uitverkoop deden.

Walgreens Boots Alliance

De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een min van 0,1 procent op 35.360,73 punten. De S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4522,68 punten, vooral door de minnen bij tech- en grondstofbedrijven. Technologiegraadmeter Nasdaq verloor een fractie tot 15.259,23 punten.

Walgreens Boots Alliance kreeg de handen van beleggers op elkaar nadat de apotheekketen bekend had gemaakt het minimumloon voor zijn personeel per 1 oktober te verhogen tot 15 dollar per uur. Het aandeel won daarop 4,3 procent.

Commercieel ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic won bijna 9 procent. Zakenbank Jefferies heeft een koopadvies geplakt op Virgin Galactic door de verwachting dat de vraag naar zijn ruimtereizen sterk zal groeien.

ExxonMobil

De oliebedrijven ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips daalden tot 1,7 procent in aanloop naar de vergadering van de olie-alliantie OPEC+ op woensdag over de productie. Volgens de landen zal dit jaar nog sprake zijn van een tekort aan olie, gevolgd door een overaanbod in de loop van 2022.

Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 68,51 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 72,99 dollar per vat. De euro was 1,1810 dollar waard tegen 1,1796 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

53 seconden geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

32 minuten geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

33 minuten geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

1 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

2 uur geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

2 uur geleden
ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

4 uur geleden