Wells Fargo en Zoom onderuit op rood Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Daarbij viel met name het verlies van onlinevergaderdienst Zoom Video Communications op. Ook Wells Fargo moest bloeden. De bank wacht mogelijk een nieuwe boete vanwege de afwikkeling van het omvangrijke fraudeschandaal van jaren terug.
Wells Fargo speelde 5,6 procent aan beurswaarde kwijt. De bank zou naar verluidt te weinig haast maken met het compenseren van slachtoffers. Ook maatregelen om herhaling van de fraude te voorkomen zouden te lang op zich laten wachten. Medewerkers van de bank openden jarenlang zonder toestemming miljoenen bankrekeningen en kredieten voor klanten. Daarmee wilden ze voldoen aan de te ambitieuze verkoopdoelstellingen van de bank. De kwestie kostte Wells Fargo al meer dan 5 miljard dollar (4,2 miljard euro) aan boetes en schikkingen.
Zoom verloor op zijn beurt bijna 17 procent na publicatie van kwartaalcijfers. Ondanks een stevige omzetgroei tot boven de 1 miljard dollar, lijkt de rek er wel een beetje uit. Voor het derde kwartaal verwacht Zoom een omzet die nagenoeg gelijkligt aan die van het tweede kwartaal, waarmee beleggers het aandeel in de uitverkoop deden.
Walgreens Boots Alliance
De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een min van 0,1 procent op 35.360,73 punten. De S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4522,68 punten, vooral door de minnen bij tech- en grondstofbedrijven. Technologiegraadmeter Nasdaq verloor een fractie tot 15.259,23 punten.
Walgreens Boots Alliance kreeg de handen van beleggers op elkaar nadat de apotheekketen bekend had gemaakt het minimumloon voor zijn personeel per 1 oktober te verhogen tot 15 dollar per uur. Het aandeel won daarop 4,3 procent.
Commercieel ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic won bijna 9 procent. Zakenbank Jefferies heeft een koopadvies geplakt op Virgin Galactic door de verwachting dat de vraag naar zijn ruimtereizen sterk zal groeien.
ExxonMobil
De oliebedrijven ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips daalden tot 1,7 procent in aanloop naar de vergadering van de olie-alliantie OPEC+ op woensdag over de productie. Volgens de landen zal dit jaar nog sprake zijn van een tekort aan olie, gevolgd door een overaanbod in de loop van 2022.
Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 68,51 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 72,99 dollar per vat. De euro was 1,1810 dollar waard tegen 1,1796 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
7 minuten geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
4 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
6 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
23 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden