Wellicht nieuw Duits corona-overleg vóór Kerstmis
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse deelstaten en bondskanselier Angela Merkel zouden nog voor Kerstmis opnieuw moeten bespreken of striktere maatregelen tegen het coronavirus nodig zijn, vindt de premier van de zuidelijke deelstaat Beieren. Merkels stafchef heeft daar ook toe opgeroepen.
Deelstaatpremier Markus Söder kondigde zondag aan dat het zwaar getroffen Beieren de teugels strakker gaat aantrekken. Vanaf woensdag mogen mensen alleen hun huis uit als ze daar een goede reden voor hebben. Hij vindt de huidige nationale regels onvoldoende en is ervan overtuigd dat er nog voor de kerstdagen nieuw topoverleg komt.
De coronamaatregelen in Duitsland zijn verlengd tot 10 januari. Onder meer restaurants, musea en theaters blijven gesloten in deze zogenoemde lockdown-light, die al ruim een maand duurt. Eerder was al besloten tijdens de feestdagen de beperkingen voor bijeenkomsten iets te versoepelen, waardoor maximaal tien mensen mogen samenkomen.
Söder vindt 10 januari te ver weg. "We moeten handelen en ik denk liever vroeger dan later", zei hij tegen de ARD. Merkels stafchef wil voor Kerstmis overleg over hoe het infectieniveau zo snel mogelijk kan worden teruggebracht tot onder de 50 besmettingen per 100.000 inwoners. Helge Braun zei tegen de krant Bild dat mensen hun contacten verder moeten verminderen. Ook is hij voorstander van een meer digitaal onderwijs voor oudere kinderen in gebieden met veel besmettingen.
Het aantal nieuwe besmettingen in Duitsland vertoont geen sterke stijging meer, maar is gestabiliseerd op een hoog niveau. Afgelopen woensdag werd het hoogste sterftecijfer sinds het begin van de uitbraak gerapporteerd. Het afgelopen etmaal overleden 147 mensen door Covid-19, waarmee het totaal komt op 18.919.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.
47 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk haalt tijdelijk zijn diplomatieke staf terug uit Iran. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Aanleiding voor de stap zijn "informatie over regionale risico's" en de veiligheidssituatie aldaar. Consulaire hulp wordt vooralsnog op afstand of op een andere locatie geboden. Het Verenigd Koninkrijk geeft, net als Nederland, al langere tijd een rood reisadvies uit voor heel Iran.
1 uur geledenWENEN (ANP/RTR/AFP) - Iran bewaarde een deel van zijn sterk verrijkte uranium in een ondergrondse opslag in Isfahan. Dat meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Het gaat om dezelfde locatie als waar in juni vorig jaar door Israël en de VS gezamenlijk zware bombardementen werden uitgevoerd. Daarbij werden onder meer "bunkerbusters" ingezet, al richtten die niet de beoogde schade aan.
1 uur geledenISLAMABAD/KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België schaft de verplichte anonimiteit van spermadonoren af. Dat is vrijdag in de ministerraad in dat land besloten, aldus minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke en zijn ambtgenoot op Justitie Annelies Verlinden. Met de afschaffing wordt het voor donorkinderen makkelijker informatie over hun donorouder op te vragen, ook als die wenst anoniem te blijven.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag met de Slowaakse premier Robert Fico gebeld over hun ruzie over energieleveringen. Zelensky's kantoor meldt op X dat hij Fico heeft uitgenodigd om naar Oekraïne te komen, zodat ze het uit kunnen praten.
3 uur geleden