Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wellicht nieuw Duits corona-overleg vóór Kerstmis

Wellicht nieuw Duits corona-overleg vóór Kerstmis

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse deelstaten en bondskanselier Angela Merkel zouden nog voor Kerstmis opnieuw moeten bespreken of striktere maatregelen tegen het coronavirus nodig zijn, vindt de premier van de zuidelijke deelstaat Beieren. Merkels stafchef heeft daar ook toe opgeroepen.

Deelstaatpremier Markus Söder kondigde zondag aan dat het zwaar getroffen Beieren de teugels strakker gaat aantrekken. Vanaf woensdag mogen mensen alleen hun huis uit als ze daar een goede reden voor hebben. Hij vindt de huidige nationale regels onvoldoende en is ervan overtuigd dat er nog voor de kerstdagen nieuw topoverleg komt.

De coronamaatregelen in Duitsland zijn verlengd tot 10 januari. Onder meer restaurants, musea en theaters blijven gesloten in deze zogenoemde lockdown-light, die al ruim een maand duurt. Eerder was al besloten tijdens de feestdagen de beperkingen voor bijeenkomsten iets te versoepelen, waardoor maximaal tien mensen mogen samenkomen.

Söder vindt 10 januari te ver weg. "We moeten handelen en ik denk liever vroeger dan later", zei hij tegen de ARD. Merkels stafchef wil voor Kerstmis overleg over hoe het infectieniveau zo snel mogelijk kan worden teruggebracht tot onder de 50 besmettingen per 100.000 inwoners. Helge Braun zei tegen de krant Bild dat mensen hun contacten verder moeten verminderen. Ook is hij voorstander van een meer digitaal onderwijs voor oudere kinderen in gebieden met veel besmettingen.

Het aantal nieuwe besmettingen in Duitsland vertoont geen sterke stijging meer, maar is gestabiliseerd op een hoog niveau. Afgelopen woensdag werd het hoogste sterftecijfer sinds het begin van de uitbraak gerapporteerd. Het afgelopen etmaal overleden 147 mensen door Covid-19, waarmee het totaal komt op 18.919.

Meer uit Buitenland

Brit krijgt 21,5 jaar celstraf voor inrijden op menigte Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.

1 uur geleden
Axios: Musk geeft weer financiële steun aan Republikeinen

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.

2 uur geleden
Voedselonzekerheid dreigt voor 17 miljoen mensen in Afghanistan

KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.

2 uur geleden
Toeristen moeten gaan betalen voor Trevifontein

ROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.

2 uur geleden
Omgekomen schutter Bondi Beach kwam uit India

HAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.

2 uur geleden
Krant: Pentagon werkt aan grote hervorming krijgsmacht

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

5 uur geleden
Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

5 uur geleden