Wellicht alcoholische dranken voor fans bij WK voetbal Qatar
DOHA (ANP) - Garanties zijn er nog niet maar de verwachting is dat fans bij het wereldkampioenschap voetbal in Qatar in 2022 op bepaalde locaties kunnen genieten van een alcoholische versnapering. "Ik denk dat de supporters af en toe wel wat in het glas kunnen gooien", zegt Jaime Byron, namens de hospitalitypartner van 's werelds voetbalbond FIFA.
"We verwachten dat het op bepaalde plekken is toegestaan iets te drinken", aldus Byron. "Maar we zijn uiteraard afhankelijk van de plaatselijke autoriteiten. We passen ons aan bij wat zij willen of wat de wet in Qatar voorschrijft."
Moslims mogen in Qatar geen alcohol drinken. Niet-moslims kunnen eventueel een vergunning krijgen om de betreffende drank wel aan te schaffen.
Het evenement wordt in de winter van 2022 gehouden. Het Amerikaanse biermerk Budweiser is één van de sponsoren.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
3 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
13 uur geleden