Wekenlang hinder op treintraject Rotterdam - Den Haag
ROTTERDAM (ANP) - Treinreizigers op het traject tussen Rotterdam, Delft en Den Haag moeten vanaf maandag rekening houden met minder en regelmatig ook geen treinen, meldt de NS. Tot en met zondag 3 december voert ProRail werkzaamheden uit aan sporen, perrons, wissels, bovenleidingen en treinbeveiliging.
De NS waarschuwt verder dat treinen van andere perrons kunnen vertrekken en op andere tijden dan gebruikelijk. De gevolgen voor de treinreis zijn per situatie verschillend. Het zwaartepunt van de hinder ligt in de weekeinden. Maar ook op meerdere doordeweekse dagen rijden er geen of minder treinen tussen Rotterdam Centraal en Den Haag Centraal.
Ook reizigers op andere trajecten, zoals de lijn tussen Amsterdam Centraal en Vlissingen hebben last van de werkzaamheden. Reizigers krijgen het advies om kort voor vertrek in de reisplanner te kijken hoe de reis verloopt. De werkzaamheden zijn volgens de NS nodig om de groei van het aantal passagiers de komende jaren te kunnen verwerken. Er moeten op het traject meer treinen gaan rijden.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
6 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
7 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
8 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
9 uur geleden